Češi během hokejového mistrovství světa prosází stovky milionů korun

Někteří sázkaři českým hokejistům věří tolik, že na ně neváhají vsadit desítky tisíc korun. | foto: Reuters

26 2009
Přestože česká hokejová reprezentace nepatří mezi největší favority právě probíhajícího mistrovství světa, najde se dost lidí, kteří celkovému triumfu věří. Někteří sázkaři dokonce na český výběr neváhají vsadit desítky tisíc korun.

Dva tipující na Česko vložili čtyřicet tisíc korun. Informovaly o tom sázkové kanceláře Chance a Tipsport. Pokud opravdu čeští hokejisté šampionát vyhrají, oba sázkaři získají skoro čtvrt milionu korun.

"Sázkař nejdřív přišel do pobočky v Kopřivnici a vsadil na Česko dvacet tisíc korun. Za půl hodiny se vrátil a vsadil dalších dvacet tisíc," popisovala odvážný tip anonymního sázkaře Jana Pokorná, vedoucí klientského centra sázkové kanceláře Chance.

Mistrovství se ještě ani pořádně nerozeběhlo a sázkové kanceláře si už zájem o švýcarský turnaj pochvalují. Všechny očekávají oproti loňskému roku navýšení tržeb.

"Vloni jsme přijali sázky za téměř dvě stě milionů korun a letos, díky možnosti sázení přes internet, očekáváme další nárůst tržeb," předpověděl Ladislav Pavlis, vedoucí bookmaker Tipsportu.

Sázky za zhruba 100 milionů korun očekává Fortuna. "Tipující by určitě navnadilo, kdyby tým trenéra Růžičky postupoval v turnaji co nejdále," řekl mluvčí společnosti Tomáš Bahník.

"Dalším důvodem, proč očekávat navýšení tržeb, je účast Jaromíra Jágra, který pořád ještě patří mezi nejlepší hokejisty světa," uvedla Pokorná.

Česko vstoupilo do turnaje v sobotu večer proti Dánsku (5:0). Ovšem kurzy na vítězství Jágra a spol. byly tak nízké, že si tipující všímali hlavně doprovodných sázek. Sázkaři tak například zkoušeli uhádnout přesný výsledek, na kterém už šlo slušně vydělat.

Autor:

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz