Bude fotbalu šéfovat Paroubek? Můžete si před volbou předsedy vsadit

BUDE ŠÉFEM FOTBALU? I sázky na Jiřího Paroubka se objevily na tiketech českých sázkařů před volbou předsedy FAČR. | foto:  Petr Topič, MAFRA

17 2011
Český fotbal slaví díky postupu reprezentace na mistrovství Evropy velký úspěch. Ale aby bylo v nejpopulárnějším sportu u nás opravdu veselo, musejí delegáti fotbalové asociace zvolit ve čtvrtek v Nymburce nového předsedu. Sázkaři dokonce tipují, že by se šéfem fotbalu mohl stát Jiří Paroubek.

Je to bláznivá úvaha, která možná s nadsázkou řečeno zapadá do prostředí fotbalového zákulisí, a je navíc velmi nepravděpodobná. Expremiér a bývalý šéf ČSSD Paroubek je sice fanouškem fotbalu, ale kandidaturu nepodal. Přesto na jeho zvolení vypsali bookmakeři společnosti Tipsport kurz, je však vysoký - 100:1.

I tak někteří lidé na tikety Paroubka píší. "Přijali jsme na něj devět sázek," sdělil v úterý Lubomír Ježek z Tipsportu. "Ale na drsňáka Tomáše Řepku si nevsadil nikdo," dodává Ježek.

Tolik spíše úsměvné a zdánlivě nereálné sázky. Jinak se bookmakeři soustředili hlavně na jména tří potvrzených kandidátů - Tomáše Paclíka, Miroslava Pelty a Jindřicha Rajchla. Tam ve shodě s odborníky sázkaři předpokládají, že na křeslo uvolněné nečekaně Ivanem Haškem usedne jablonecký boss Pelta.

Fotogalerie

Paclíkovy šance jsou z uvedené trojice nejnižší. Šéf mistrovské Plzně se totiž přihlásil do voleb až po červnovém fiasku, kdy se česká a moravská komora FAČR nedohodly a delegáti nezvolili nikoho.

Může se volební pat opakovat?

Samozřejmě, i takové myšlenky před zasedáním 202 členů valné hromady fotbalové asociace vytanou na mysl. Ale nyní už bookmakeři věří, že se povede Haškova nástupce zvolit. Ale třeba experti Fortuny na to vypsali docela vysoký kurz 1,6:1. Tvůrci kurzů u Tipsportu jsou s kurzem 1,2:1 větší optimisté.

Celkově ale nijak sázky na šéfa tuzemského fotbalu netáhnou. "Průtahy a nejasnosti kolem volby nejspíš sázkaře odrazují," myslí si Ježek. Počty vsazených tiketů jsou nízké a na většině z nich je Pelta. Jestli potvrdí roli favorita, by mělo být jasné během dne.

Autor:

Další z rubriky

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Vzpoura sázkařů, hlásí bookmakeři. Češi ženou Berdycha do finále

Tomáš Berdych po vítězném míčku.

VIDEO Dosud se do finále grandslamového turnaje dostal jen jednou, čeští sázkaři však věří, že se to...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Najdete na iDNES.cz