Britské sázkové kanceláře se bojí: Snad mistrovství světa nevyhrají Angličané

FAVORITÉ. Angličané patří mezi hlavní adepty na titul. Mistrovství světa naposled vyhráli v roce 1966. | foto: Reuters

2 2010
Anglie prožívá fotbalovou horečku. Hráči i fanoušci čekají před světovým šampionátem velký úspěch, všichni sní o mistrovském titulu. Toho se ale bojí britské sázkové kanceláře, které by anglický triumf finančně zruinoval.

Podle kurzů se Angličané řadí spolu se Španělskem, Brazílií a Argentinou k největším favoritům turnaje. Poprvé a naposled anglický tým mistrovství světa vyhrál v roce 1966.

"Neřeknu, že vyhrajeme mistrovství světa. Ale když se podíváte na naše hráče, tak jsme natolik dobří, že vyhrát můžeme. Když budeme všichni hrát dobře a budeme mít trochu štěstí, může se stát všechno," řekl Ashley Cole.

Jenomže z fotbalové horečky, která na ostrovech propukla, teď mají obavy sázkové kanceláře. Angličané totiž jen neradi sází proti svým, a tak většina sázek míří na svěřence trenéra Capella.

Sázky, sázení, tiketChat

Pište si s ostatními čtenáři iDNES.cz o kurzových sázkách ve speciální diskuzi o sázení. Pochlubte se třeba pořádnou výhrou!

"Pokud Anglie skutečně vyhraje, jsme všichni v podstatě nahraní," prohlásil syn zakladatele sázkové kanceláře Paddy Power a vyjádřil tak obavy i ostatních kanceláří. Podle nich by z jejich hlediska bylo nejlepší, kdyby Anglie postoupila co nejdál, ale trofej nakonec nezískala.

"Líbilo by se nám, kdyby Anglie prohrála ve finále. A nejlépe s Novým Zélandem," řekl v nadsázce Graham Sharpe, mluvčí kanceláře William Hill.

Odhadl, že v Británii překročí sázky na mistrovství světa poprvé miliardu liber (30 miliard korun). "Je to můj osmý šampionát. Pokaždé si říkáme, že už nemůžeme bláznit víc, než minule. Ale vždy se to stane."

Od mistrovství si hodně slibují nejen sázkaři a hospody, ale i obchodní řetězce prodávající alkohol a sportovní oblečení, stejně jako média. Na nižší tržby se naopak připravuje zábavní průmysl, protože zápasy se hrají odpoledne a večer místního času a zřejmě odlákají diváky kinům i divadlům.

Autoři: ,

Nejčtenější

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Najdete na iDNES.cz