Bookmakeři před MS basketbalistek nejvíc favorizují Američanky

Česká reprezentantka Kateřina Elhotová zakončuje na koš Řecka | foto: Monika Hlaváčová, MF DNES

22 2010
Americké basketbalistky jsou podle bookmakerů jasnými favoritkami na vítězství v mistrovství světa, které od čtvrtka bude hostit Česká republika. Domácí reprezentantky podle čtyř českých sázkových společností figurují v širším okruhu favoritů na úrovni pátého až sedmého místa.

Aby předseda České basketbalové federace Miroslav Jansta vyjádřil víru v české hráčky, při dnešní tiskové konferenci v Brně si u Tipsportu, který je partnerem ženské reprezentace, vsadil pět tisíc korun na to, že Češky skončí do čtvrtého místa při kurzu 4:1.

Kdyby mu tip vyšel, bral by dvacet tisíc. "A pak bych ty peníze hráčkám dal na jejich večírek," plánoval s úsměvem Jansta. Vedle sedící Roman Onderka, primátor Brna, které hostí úvodní zápasy českého týmu, se k Janstově akci okamžitě připojil a reprezentantkám slíbil to samé. Naopak trenér Lubor Blažek se držel zpět. "Na vlastní tým nikdy nesázím, proto se takového dostihu neúčastním," vysvětlil v dobré náladě.

Podle bookmakerů jsou jasným adeptem na celkový triumf Američanky, úřadující olympijské vítězky. Tipsport na jejich výhru vypsal kurz 1,18:1 stejně jako Synot Tip. A ostatní společnosti se také výrazně neodlišovaly: Fortuna 1,17:1, Chance 1,15:1. Na to, že by hvězdný zámořský celek nepostoupil do semifinále, například Fortuna ani nevypsala kurz.

Českým tým je dle odhadů bookmakerů v širším okruhu favoritů. Tipsport mu přidělil šestý nejnižší kurz 40:1 za USA, Austrálií, Ruskem a Francií, o něco víc věří v úspěch domácího výběru Fortuna, pro kterou jsou Češky pátým týmem v pořadí v kurzu 25:1. Synot Tip družstvo nasadil na pomyslnou sedmou pozici (50:1) a u Chance se Blažkův tým dělí o páté místo s Francií (25:1).

Všechny čtyři společnosti se poměrně vzácně shodly na pořadí prvních tří týmů, za favorizovaným týmem USA následují Austrálie a Rusko.

Fanoušci si mohou vsadit třeba na to, která z českých hráček bude nejlepší střelkyní reprezentace. Tipsport, který při šampionátu bude mít otevřené své pobočky i přímo v halách v Brně, Ostravě a Karlových Varech, vypsal pořadí následovně: 1. Vítečková (1,7:1), 2. Horáková (1,9:1), 3. Elhotová (2,6:1), 4. Jana Veselá (5:1), 5. Ferančíková (8:1).

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Najdete na iDNES.cz