Bookmakeři otočili: Čeští fotbalisté postoupí na mistrovství Evropy

PRÝ POSTOUPÍ. Bookmakeři tipují, že čeští fotbalisté z baráže projdou na Euro 2012. | foto: AP

13 2011
Ještě v úterý večer česká fotbalová reprezentace neměla podle sázkových kanceláří moc šancí na účast na evropském šampionátu, který příští rok hostí Polsko a Ukrajina. Po výhře v Litvě (4:1) už je situace opačná. Podle kurzů budou Češi na Euru hrát.

Bookmakeři sice věřili, že klíčový závěrečný duel ve skupině Česko zvládne a do baráže postoupí, ale tam už týmu trenéra Michala Bílka věštili neslavný konec. O necelých 24 hodin otočili a tvrdí něco jiného.

Proč ta náhlá změna?

"Nebylo jasné, jak dopadnou poslední zápasy ve skupinách a spíš se čekalo, že Česko bude mezi nenasazenými týmy pro případnou baráž. Ale tyto překážky padly a situace pro český tým je příznivější. Proto se i kurzově šance na evropský šampionát tak razantně zvedly," vysvětlil vedoucí bookmaker společnosti Tipsport Ladislav Pavlis.

U Tipsportu si lze vsadit na českou účast na turnaji v kurzu 1,60:1. Kdo si myslí, že kouč Bílek reprezentaci na Euro nedovede, může vsázet s kurzem 2,05:1. Fortuna věří českým fotbalistům ještě více: varianta postup má kurz 1,55:1 oproti 2,15:1 na konec v baráži.

Další sázkové kanceláře tuto možnost nenabízejí, ale třeba Sazka už vypsala kurzy na celkového vítěze Eura 2012. Na titul tipují bookmakeři obhájce ze Španělska a pak hned v kvalifikaci suverénní Německo. Na třetím místě jsou Nizozemci, dále s odstupem trio Anglie, Francie, Itálie.

Pokud věříte v senzační zisk evropského titulu pro Česko, můžete za vsazenou tisícovku dostat zpět 75 tisíc. Ale nejdřív musí Češi zvládnout listopadovou baráž. Jako nasazený tým dostanou někoho z kvarteta Turecko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina, Estonsko.

Jméno soupeře bude známé ve čtvrtek po poledni, tipovat lze už teď. Všechny celky mají logicky kurz 4:1. Los v Krakově znovu zamíchá s kurzy na postup Čechů na mistrovství Evropy. Turecko je totiž kvalitou jinde než Estonsko. I Bílek opatrně přiznává: "Opticky vypadá hodně hratelné Estonsko, ale spekulovat nechci."

Spekulujte vy. Co myslíte? Koho dostanou Češi do baráže? A postoupí?

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Najdete na iDNES.cz