Bookmaker: Během mistrovství světa připravíme 25 tisíc různých sázek

Hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák: Baví mě koukat na Španěly. Na Řeky dvakrát zvědavý nejsem. | foto: Fortuna

28 2010
Šéfuje týmu bookmakerů, kteří si v posledních dnech neodpočinou. Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny, spočítal, že jeho lidé během mistrovství světa ve fotbale připraví 25 tisíc různých sázek.
Doporučujeme Vstoupit do diskuse

Splňuje zatím zájem sázkařů o mistrovství světa vaše očekávání před turnajem?
Mistrovství světa je top akce, na co jiného by už lidi měli sázet? Před začátkem turnaje jsme předpokládali, že v Česku bychom mohli přijmout sázky zhruba za 400 milionů korun. Zatím to vypadá, že naše očekávání budou naplněna.

Bude letošní světový šampionát nejsázenější sportovní akcí v české historii?
Dosud nejsázenější akcí je poslední mistrovství Evropy, fotbal prostě táhne a letošní světový šampionát rekordní hranici pravděpodobně překoná. Pokud bychom však jako "akce" brali i dlouhodobé soutěže typu Liga mistrů nebo Premier League, tak ty jsou ještě vyhledávanější.

Kolik bookmakerů tvoří kurzy na fotbalový šampionát?
Klasické kurzy a podhry má na starosti dvacet bookmakerů, kurzy na live sázky dalších dvanáct, když každý zápas vypisují hned tři. Nabídka k mistrovství světa je širší než kdykoliv předtím, na celý šampionát připravíme přes 25 tisíc různých sázek, je to tedy nová zkušenost a mimořádný zápřah. Rozhodně se to ale vyplácí, lidé se baví a sází i takové věci jako držení míče nebo pokažené přihrávky daného hráče.

Zakumi, maskot světového poháru v JAR.Sázky na MS ve fotbale

Přečtěte si všechno podstatné o kurzových sázkách na mistrovství světa ve fotbale, které se hraje v JAR

Co je pro sázkové kanceláře složitější - fotbalové mistrovství světa, nebo letní olympijské hry?
Rozhodně olympiáda. Nejde ani tak o objem, ale spíš o obsah. S fotbalem má zkušenosti většina bookmakerů, kteří na mistrovství světa vychází z každodenní praxe. V případě olympiády je to komplikovanější v tom, že mnoho specialistů na lukostřelbu, jachting nebo šerm v týmu nemám, bookmakeři před výpisem musí vyhledávat mnoho informací a studovat, což zabírá čas. V případě fotbalu spíš ověřují to, co v podstatě znají.

Jaké procento sázek míří z internetu?
Internet roste před očima od chvíle, kdy jsme ho spustili - díky mistrovství světa se zvýšily náběry sázek tam i na kamenných pobočkách. Podíl netu by mohl být až padesátiprocentní. Svou zásluhu na tom mají i zmíněné live sázky, na jeden zápas máme přes 325 různých sázek a pro fotbalového fanouška je to mnohonásobně větší zábava než nějaké kino.

Jaký výsledek vás zatím na šampionátu nejvíc potěšil?
Po pracovní stránce udělá každé sázkové kanceláři radost zaváhání favorita, kterých se na mistrovství urodilo hned několik. Nicméně někteří sázkaři si s tím už umí poradit stavbou chytrých tiketů z podher a řada z nich má ještě ve hře tikety na celkové umístění. Jeden sázkař na Slovensku například uhodl pořadí ve "slovenské" skupině a za dvacet eur bral v kursu 800 ku jedné 16 tisíc.

Vicemistři Evropy z roku 1996 Pavel Kuka (vpravo) a Petr Kouba (vedle něj) si s dívkami z Tipsport teamu vsadili, kdo vyhraje mistrovství světa 2010.Kdo vyhraje MS?

Bývalí fotbaloví reprezentanti Kuka a Kouba proti krásným slečnám. Tipovali, kdo vyhraje mistrovství světa. Kuka vsadil na Německo, Kouba zvolil Anglii.

A když od pracovního hlediska odhlédnete?
V osobní rovině mě baví hlavně bezstarostný útočný fotbal, který předvádí Jihoameričané. A štvou mě vuvuzely, rozhodčí a Japonci, jejichž výhry mi zbořily hned několik tiketů.

Bookmakeři většinou přejí outsiderům, komu na mistrovství fandíte vy?
Já fandím hlavně fotbalu, na nějakou betonáž z dílny Řeků dvakrát zvědavý nejsem. Evropské týmy zatím dostávají na frak, tedy kromě Německa a Španělska, jen škoda toho, co všechno už Torres zahodil. Každopádně já přeju Španělům, protože na ty se fakt dá koukat.

Autor:

Další z rubriky

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Češi na zápasy hokejového šampionátu prosázeli přes miliardu korun

ČESKÝ „SYNEK“ V AKCI. Tomáš Hertl se nebojí chodit do prostorů před brankou,...

Skončené mistrovství světa v hokeji přepsalo české sázkařské rekordy, sázkaři na zápasy prosázeli...

Najdete na iDNES.cz