Blondýnka, či brunetka? Jak se sází na krásu

Zina Šťovíčková z Nového Boru je podle bookmakerů hlavní favoritkou České Miss 2009. | foto: Roman Souček

15 2009
Kdepak sázet jen na upocené sportovce. Fandit s tiketem v ruce můžete i při pohledu na krásky, jak se předvádějí ve výjimečných modelech či plavkách. Bude nejhezčí dívkou v zemi blondýnka, či brunetka? Ano, vsadit si můžete i na výsledek soutěže krásy. Podle čeho a jak vůbec vzniká kurz třeba na blondýnku?

Je to vážně rarita mezi bohatou nabídkou sportovních zápasů a závodů, na než si můžete tipnout. Ale sázkové kanceláře podobná zpestření nabízejí.

Třeba kdo získá filmové ocenění Zlatý glóbus? Kdo vyhraje volby? Před pár týdny jste mohli vydělat na správném tipu, že Václav Klaus na prosincovém kongresu opustí Občanskou demokratickou stranu, již před lety sám zakládal.

A teď vsaďte na krásu, na vítězku letošního ročníku České Miss, kterou nakonec vyberou diváci esemeskami při finálovém večeru v sobotu 28. února.

Zina Šťovíčková, osmnáctiletá brunetka z Nového Boru. Kurz na její vítězství: 2,5. Iveta Lutovská, pětadvacetiletá blondýnka z Třeboně. Kurz: 2,5. Nikola Mináriková, osmnáctiletá hnědovláska z Ohrobce-Károva, okres Praha – západ. Kurz: 3.

Iveta Lutovská z Třeboně, 25 let

To jsou favoritky podle sázkové kanceláře Synot Tip, jež kurzy vypsala. Čtyři outsiderky z celkových dvanácti finalistek mají kurz 10.

Chladná čísla u jmen půvabných finalistek. Jak vůbec vznikne kurz na vítězství? Proč je na tom třeba jiná blondýnka hůř?

"Určit kurz na soutěž krásy je těžší než na fotbalový zápas. Už jenom proto, že krása je velmi subjektivní a vycházíme z dojmu, jaký na nás dívky udělaly," říká bookmaker Pavel Krejčí.

Další kritéria? Mimo jiné zkušenosti z modelingu nebo vystupování v předchozím části soutěže. "Snažíme získat o finalistkách více informací, třeba na internetu, abychom lépe posoudili jejich šance a kurz nestál jen na našem názoru, jak se která líbí," vysvětluje bookmaker.

Nikola Mináriková z Ohrobce-Károva, 18 let

"Roli hraje i fakt, že tady rozhodují v hlasování diváci. Pokud určuje vítězku jen porota, může to lehčeji ovlivnit," dodává Krejčí.

Na finále České Miss se sázelo už loni. "Zapojili se lidé z různých koutů republiky," poznamenává Krejčí. A prosázeli částku v řádu statisíců korun. 

Kdo je vaší favoritkou?

která finalistka se vám líbí nejvíc?

Nemusíte sázet, vyjádřete svůj názor v anketě ZDE

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Státu z nelegálních sázek uniká na daních až miliarda ročně

JACKPOT PADL. V americké loterii Mega Millions padl nejvyšší jackpot v historii

Nelegální provozovatelé on-line loterií a sázek připraví stát ročně o víc než miliardu korun na...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

Najdete na iDNES.cz