Berdychova pondělní porážka se stala nejsázenější událostí dne

NADĚJE ZMIZELA. Tomáš Berdych byl na Wimbledonu ve formě, mezi osm nejlepších se ovšem nedostal. Porazil ho Andy Roddick. | foto: Reuters

30 2009
Žádný jiný sportovní zápas v pondělí Čechy nezajímal víc. Tenisová bitva Tomáše Berdycha na Wimbledonu lákala fanoušky i sázející. Třiadvacetiletý hráč ale osmifinálovou prohrou s Andy Roddickem zklamal obě skupiny.

Populárnější než tenis je mezi sázejícími například fotbal. Berdych ovšem překonal třeba i fotbalové finále mistrovství Evropy hráčů do 21 let, které vyhráli Němci.

"Není pravidlem, že by sázející tipovali víc zápasy s českou účastí. Hledají především utkání, kde je jasný favorit. A to tenhle zápas určitě nebyl. Přesto byl nakonec nejsázenější," poznamenal Pavel Krejčí, hlavní bookmaker sázkové společnosti Synot Tip. "Mírným favoritem byl podle sázek Roddick, kterému věřilo zhruba šedesát procent lidí."

Americký favorit do čtvrtfinále postoupil snadno po třech setech, Berdychovi nedal šanci, přestože první sadu rozhodl až tie-break. -čtěte České loučení ve Wimbledonu: skončili Štěpánek i Berdych

"Kromě vítěze dost lidí tipovalo i různé podhry. Předpokládalo se, že to bude vyrovnanější duel, takže jsme na tomto utkání něco vydělali," uvedl Krejčí.

Tomáš Berdych

Berdych prohrál 0:3 na sety.

Radek Štěpánek

Štěpánek bojoval, ale stejně těsně prohrál.

Naopak podle předpokladů skončil zápas druhého českého tenisty Radka Štěpánka, jenž prohrál s Lleytonem Hewittem. I když nakonec k výhře tak daleko nebylo... Štěpánek vedl už 2:0 na sety, ale pak získal převahu Australan, který ještě stihl utkání otočit.

"Jednoznačně víc sázek bylo na porážku Štěpánka. Hrál proti velkému jménu a navíc byl zraněný. Nakonec se oba důvody ukázaly jako správné, proč vsadit na Hewitta," řekl bookmaker.

Štěpánkovo osmifinále bylo druhou nejsázenější událostí dne. Celkem se na pondělní Wimbledon vybrala částka v řádu milionů korun. Dva zápasy s českou účastí se podle Krejčího na této sumě podílely zhruba ze sedmdesáti procent.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Kdo získá fotbalový titul? U sázkařů i bookmakerů vítězí Sparta

Fotbalisté Sparty během přípravného utkání se Žilinou.

Přestože první ligu vedou po podzimu fotbalisté Plzně, favoritem na zisk titulu je druhá Sparta,...

Sázkařské aféry ve sportu nejsou novinkou. Týkala se i Hadamczika

Reprezentační kouč Alois Hadamczik po prohraném utkání s USA. (19. února 2014)

Zní trochu podivně, když se někdo k současné kauze údajného pokusu o ovlivnění zápasu v juniorském...

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz