Berdych táhl české sázkaře, sázkovým kancelářím zachránil Wimbledon

Tomáš Berdych slaví postup do finále tenisového Wimbledonu | foto: AP

8 2010
Vybral si dvacet jedna sázkových příležitostí z tenisového Wimbledonu a dal je na tiket za 1 100 korun. Všechny mu vyšly, a tak vyhrál přes 250 tisíc korun. Tradiční Grand Slam je každoročně nejsázenější tenisovou sázkařskou akcí, což letos podpořilo fantastické tažení Tomáše Berdycha.

"Wimbledon i letos potvrdil pozici nejsázenějšího tenisového podniku. V Česku jsme přijali sázky za více než 200 milionů korun," přiblížil Petr Šrain ze sázkové kanceláře Fortuna. Podobně mluví i zástupci dalších společností.

Velké prohry

Jeden sázkař vsadil 60 tisíc, že finálovou dvojici budou tvořit sestry Williamsovy. Další sázkař vsadil 300 tisíc korun, že celkovou vítězkou bude Venus Williams. V obou případech tipující nebyli úspěšní. Oba tikety přijala sázková kancelář Chance.

Odhadem Češi prosázeli přes 600 milionů korun. Přesné číslo je složité určit, protože spousta lidí sází u zahraničních sázkových kanceláří přes internet.

"Na internet si ale lidé zvykli už i u českých kanceláří. Letos se staly hitem live sázky, kdy sázkaři tipují výsledek během utkání," poznamenal Jiří Hadrava z tiskového oddělení Tipsportu.

Kromě internetu sázkovým kancelářím pomohly i úspěchy Berdycha, jenž postoupil až do finále, ve kterém prohrál s Nadalem. Češi totiž rádi sází na své reprezentanty. To, jak lidé české tenisové jedničce fandí, se ukázalo ve finále. Berdychovi věřila asi jedna třetina sázkařů, přestože byl jasným outsiderem, což se nakonec taky potvrdilo.

"Nejsázenějším zápasem se stalo finále mužského turnaje. Berdychova účast se tak na zájmu projevila pozitivně," dodala Magda Pekařová ze Synot Tipu.

Tomáš Berdych po prohraném finále WimbledonuRafael Nadal (vlevo) a Tomáš Berdych po finále WimbledonuTomáš Berdych pózuje po návratu do Prahy s talířem pro poraženého finalistu wimbledonské dvouhry

I tak se ale našly sázkové kanceláře, kterým objem sázek meziročně klesl.

"Bylo to způsobeno hlavně tím, že se Wimbledon hrál v době fotbalového mistrovství světa. Běžní sázející, kteří mají určitý rozpočet, se musí rozhodnout, jaký sport si vyberou," podotkl Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky.

Nejzajímavější sázkou je tiket s 21 příležitostmi, který tipující z Přerova vsadil u Fortuny za 1 100 korun. Vše mu vyšlo, a tak vyhrál 251 410 korun. Podobně úspěšný byl sázkař z Brna, kterému vyšlo 18 příležitostí. Šest set korun přeměnil v 139 158 korun.

Autor:

Další z rubriky

Zakázat sázky na juniory? Snažíme se o pestrou nabídku, hájí se firmy

TAK CO VYBERU? Sázkař si vybírá kurzy.

Lidé volají: „Zakažte sázky na sport, který dělají amatéři!“ Aktuální kauza v hokejové extralize...

Češi jsou proti USA mírní favorité. Hokejistům věří i sázkaři

DOBRÁ PRÁCE. Čeští hokejisté slaví gól Jiřího Sekáče proti Francii.

Ačkoliv čeští hokejisté zatím na mistrovství světa v Minsku nezářili, do čtvrtfinále proti Spojeným...

Sázkové kanceláře před fotbalovým šampionátem nejvíc věří Brazílii

Brazilec Neymar (vlevo) uniká Luisovi Tejadaovi z Panamy.

Fotbalové mistrovství světa v Brazílii vyhraje podle bookmakerů domácí výběr. Za druhého největšího...

ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?
ZE ŽIVOTA: Manželský maraton, nebo překážkový běh?

Jmenuju se Iva a v listopadu jsem nastoupila do redakce eMimina. Rozhodla jsem se vystoupit z anonymity a podělit se s vámi o svůj příběh, tentokrát na téma manželství. Můj deníček není nijak výjimečný, není ani pesimistický, ani vyloženě optimistický. Možná se v některých slovech taky najdete. :)

Najdete na iDNES.cz