Během velkých pokerových turnajů jen hraju a spím, prozradil Růžička

Pokerová série WPT - ilustrační foto

8 2011
V posledních dnech jsou elitní čeští hráči pokeru k nezastavení. Jen co v Praze skončil turnaj série World Poker Tour se startovným 3 500 eur, rozběhla se Prague European Poker Tour, jejíž hlavní turnaj přijde hráče dokonce na 5 000 eur.

V prvním turnaji se nejlépe z Čechů umístil Vojtěch Růžička, za 20. místo získal 12 272 eur, v přepočtu tedy přibližně 308 tisíc korun.

"Na podobných turnajích člověk potřebuje vyhrát nebo končit na finálových stolech. Rozdíl ve výplatní struktuře je obrovský," říká Růžička. Vítěz získal astronomickou sumu 450 tisíc eur, tedy víc než 11 milionů korun.

Takže jste spíš spokojený, nebo zklamaný?
Když člověk vypadne dvacátý, je to v první řadě velké zklamání. Ale jinak jsem samozřejmě rád, že jsem se na nějakém větším turnaji pořádně chytil.

Jaký máte program během podobně velkých turnajů?
Já myslím, že je to u každého hráče hodně individuální. Když v jednu v noci dohraju, snažím se jít spát. Během turnaje vlastně nedělám nic jiného, než že spím a hraju. Víc věcí se nedá stíhat.

Během World Poker Tour v Praze byla velká party. Tam nechodíte?
Když je takhle velký turnaj, opravdu výjimečně jdu na nějakou party. Člověk bojuje o docela dost peněz a není dobré propařit celou noc.

Vyskytují se i na podobně drahých turnajích špatní hráči?
Zcela určitě. V podstatě jsou dvě skupiny hráčů: mladí profesionálové, kteří hrají především na internetu a mezi které patřím i já. A pak jsou tu rekreační hráči, kteří rádi hrají o velké peníze, ale nejsou tak dobří. Kvůli nim vlastně hrajeme, protože díky nim v průměru vyděláváme.

Rekreačního hráče poznáte na první pohled?
Většinou jo. Anebo maximálně do deseti minut.

Praha je díky aktuálním turnajům světovým pokerovým centrem. Máte větší motivaci a chuť do hry, když se turnaj koná doma?
Takhle se to nedá říct. Ale třeba na World Poker Tour, když už jsem byl v turnaji jediný Čech, cítil jsem, že mě sleduje hodně lidí. Bylo to takové nezvyklé, ale ve své podstatě je hra pořád stejná. Kdybych vyhrál, udělalo by mi to stejnou radost jako kdekoliv jinde.

Nejčtenější

Další z rubriky

O evropskou loterii je zájem, Češi v Eurojackpot prosázeli 57 milionů

Ilustrační snímek

Zájem o evropskou loterii Eurojackpot s miliardovými výhrami v Česku nepolevuje. Sazka před...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Najdete na iDNES.cz