Barcelona slaví. A s ní i sázkař, který vyhrál tisícinásobek vsazené částky

Barcelona vyhrála. Anonymní sázkař díky tomu bral 40 tisíc. | foto: Reuters

28 2009
Dvanáct zápasů mu vyšlo tak, jak tipoval. Už jen nervózně čekal, jestli Barcelona splní jeho předpoklad a vyhraje Ligu mistrů. Ve středu večer mohl anonymní sázkař slavit: je skoro o 40 tisíc bohatší.

"Vsadil si za třicet korun. V únoru tipoval, že Barcelona vyhraje Ligu mistrů. Tehdy byl na tuhle událost kurz 3,75," poznamenal Tomáš Bahník, tiskový mluvčí sázkové kanceláře Fortuna, u které si sázkař podal tiket. "Spolu s tím vsadil ještě dalších dvanáct zápasů, které mu vyšly už dřív."

Příklady zápasů na tiketu

Inter - Manchester
remíza
Sportig - Bayern
postup Bayernu
Chelsea - Juventus
postup Chelsea
Atlético - Porto
oba dají gól

Byl z toho celkový kurz 1 264,00, přesná výhra činila 37 920 korun.

Tipující nemusel být ve středu večer moc nervózní. Barcelona se do vedení dostala už v desáté minutě, pak v poklidu kontrolovala hru. A ve druhém poločase přidala i druhou branku. -čtěte o triumfu Barcelony

Finále Ligy mistrů přitáhlo velkou pozornost sázkařů. "Sázející se rozdělili na tři zhruba stejně velké skupiny. Jedna věřila Barcelony, druhá Manchesteru a třetí tipovala remízu," uvedl Pavel Krejčí, hlavní bookmaker Synot Tipu. "Hodně lidí mělo na tiketu také speciální sázky. Třeba to, jestli někdo v zápase trefí tyčku, nebo jestli bude Messi faulován jako první."

Trochu jiné rozložení preferencí sázejících hlásí Sazka: "Přibližně polovina si vsadila na vítězství Manchesteru, čtvrtina na Barcelonu a čtvrtina na remízu," popsal Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí společnosti.

Jak finále LM viděly sázkové kanceláře?

Fortuna: Zájem o finále byl obrovský, sázející vsadili více než pět milionů korun. Vyrovnaný souboj sázkařů s bookmakery nakonec dopadl mírně ve prospěch bookmakerů. (Tomáš Bahník, tiskový mluvčí)

Sazka: V doplňkových sázkách věřilo 98 procent sázejících, že oba týmy vstřelí gól a většina tipovala, že v utkání padnou alespoň tři branky. Z toho je zřejmé, že ve finále Ligy mistrů jsme byli úspěšnější než sázející. Sázející naopak vydělali v sázkách na celkového vítěze Ligy mistrů. Na triumf Barcelony si jich vsadilo téměř jednou tolik než na Manchester United. (Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí)

Synot Tip: Zájem byl standardní, rozhodně ne nějak extrémní. Sázející se rozdělili na tři zhruba stejně velké skupiny. Jedna věřila Barcelony, druhá Manchesteru a třetí tipovala remízu. (Pavel Krejčí, hlavní bookmaker)

Tipsport: Náběry na finále Ligy mistrů byly téměř naprosto shodné, ale nakonec Tipsport nabral o několik set tisíc korun více na Manchester, k jehož triumfu se sázkaři přiklonili. Řekněme, že poměr sázek byl poté pětačtyřicet procent na Barcelonu a zbytek na Manchester. (Jiří Hadrava, tiskové oddělení)

Unibet: Finále Ligy mistrů bylo při absenci mistrovství světa a Evropy jednoznačně největší zápas letošní sezony. I když chyběl zřetelný favorit, byly náběry v řádu milionů korun. Máme dost sázkařů ve Španělsku, takže lidé trochu víc věřili Barceloně. Výsledek nás proto nepotěšil. (Lukáš Vincent, bookmaker)

Autor:

Další z rubriky

Favority jsou obhájci Rusové. Sázkaři však bezmezně věří českému týmu

Jakub Krejčík a Michal Jordán se radují z gólu.

VIDEO Pohár pro mistry světa si z Prahy odvezou hokejisté Ruska, věří bookmakeři největších sázkových...

Češi už během hokejového šampionátu prosázeli přes půl miliardy korun

ŠANCE. Český útočník Jan Kovář ve čtvrtfinále proti USA neproměnil velkou šanci.

Nedrží se nijak při zemi, Češi jsou schopni na zápasy hokejového mistrovství světa sázet i...

Rekordní Eurojackpot ve výši téměř 1,7 miliardy korun míří do Finska

Loterie (ilustrační foto)

Rekordní jackpot 61,2 milionu eur (téměř 1,7 miliardy korun) v loterii Eurojackpot, která od října...

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na iDNES.cz