Jiří Prskavec

Jiří Prskavec | foto: ČTK

Slalomář Prskavec vyhrál na Trnávce i poslední pohárový závod

• 0
Kajakář Jiří Prskavec vyhrál na Trnávce závěrečný závod Českého poháru ve vodním slalomu a získal zároveň titul akademického mistra republiky, který mu dosud ve sbírce úspěchů chyběl. O celkových vítězích Českého poháru rozhodlo už předchozích šest závodů: vedle Prskavce triumfovali Kateřina Kudějová a kanoisté Lukáš Rohan a Tereza Fišerová.

Mistr světa Prskavec vyhrál šest ze sedmi pohárových závodů, jen v tom minulém na Lipně dojel po chybě pátý. „Já jsem věděl, že Český pohár jsem vyhrál už předtím, protože se některé závody škrtají a já měl velký náskok. Nicméně jsem jel o titul akademického mistra republiky, který jsem do téhle chvíle nezískal,“ uvedl v tiskové zprávě.

Budoucí tokijská olympionička Kudějová dojela na Trnávce třetí. „Trochu mě to mrzí, protože se mi nejelo moc dobře. Ve finále jsem podjela téměř každou protivodu, takže jsem nebyla úplně spokojená, ale každé vítězství se bere a to celkové je důležitější než jeden závod,“ řekla nejlepší česká kajakářka. Ta se stejně ostatní reprezentanti připravuje na mistrovství Evropy, které se uskuteční za dva týdny v Praze.

Dnešní závod byl posledním soutěžním vystoupením kanoistky Kateřiny Havlíčkové, mistryně světa z roku 2011. „Když jsem šla komentátorovi říct, že jedu naposled, ať to nějak uvede, tak jsem od té doby brečela až do startu, ale ta jízda byla krásná. Všichni mi tleskali, tak jsem si to užila a jsem ráda, že jsem si to mohla takhle vychutnat,“ řekla Havlíčková.

7. závod Českého poháru ve vodním slalomu

Želiv

Muži
K1:
1. Prskavec 83,89 (0), 2. Tunka -0,20 (0), 3. Přindiš (všichni USK Praha) -1,14 (2).
Konečné pořadí ČP: 1. Prskavec 375, 2. Hradilek (USK Praha) 324, 3. Přindiš 312.
C1: 1. Rohan (USK Praha) 89,57 (0), 2. Heger -0,96 (2), 3. Rak (oba Dukla Brandýs) -1,27 (0).
Konečné pořadí ČP: 1. Rohan 368, 2. Heger 354, 3. Chaloupka (USK Praha) 321.

Ženy
K1:
1. A. Hilgertová 94,64 (2), 2. Vojtová -0,29 (0), 3. Kudějová (všechny USK Praha) -0,96 (0).
Konečné pořadí ČP: 1. Kudějová 355, 2. Vojtová 341, 3. A. Hilgertová 328.
C1: 1. G. Satková (USK Praha) 102,07 (0), 2. M. Satková -1,14 (0), 3. Matulková (obě Dukla Brandýs) -1,23 (2).
Konečné pořadí ČP: 1. Fišerová (Dukla Brandýs) 368, 2. G. Satková 348, 3. M. Satková 319.