Posádka českého deblkajaku Tomáš Veselý a Radek Šlouf se raduje z titulu mistrů...

Posádka českého deblkajaku Tomáš Veselý a Radek Šlouf se raduje z titulu mistrů světa do 23 let. | foto: kanoe.cz

Veselý se Šloufem získali v deblkajaku titul mistrů světa do 23 let

  • 1
Před dvěma týdny slavili v bulharském Plovdivu evropské zlato, teď přidali Tomáš Veselý a Radek Šlouf v deblkajaku další cenný triumf. Na světovém šampionátu rychlostních kanoistů v Minsku ovládli v kategorii do 23 let závod na 1 000 metrů. Čeští junioři získali v neděli ve čtyřkajaku bronz.

Veselý se Šloufem v běloruské metropoli předčili německou posádku Landes, Reuschenbach, třetí byli Rusové Sinjavin a Spesivcev, kteří s náskokem vedli, ale nezvládli závěr. „Kluci jeli suprově. Zvládli do toho dát, na co mají,“ řekl pro web kanoe.cz trenér mistrů světa i Evropy Jan Souček.

O medaile v sobotu na kilometrové trati bojovaly tři české lodě. V juniorské kategorii skončili na pátém místě kajakář Michal Čeřovský i deblkanoe Petr Fuksa, Daniel Kořínek.

Veselý se Šloufem jeli v neděli ještě finále s čtyřkajakem, kde tvoří posádku s Lukášem Neprašem a Jakubem Zavřelem. Tentokrát jim však pódium uniklo, skončili pátí.

Medaili naopak v neděli získali junioři Vojtěch Procházka, Jakub Stejskal, Michal Čeřovský a Martin Sobíšek, kteří vybojovali ve čtyřkajaku bronz. Na kilometrové trati byli rychlejší pouze domácí Bělorusové a Maďaři.

Na dvoustovce v neděli jely juniorská finále A tři české lodě. Kanoista Petr Fuksa byl sedmý, kajakář David Volák a jeho kolegyně Eliška Betlachová skončili poslední devátí.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)