Pozemní hokej - ilustrační foto

Pozemní hokej - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Poprvé v Česku. Praha uvidí světový turnaj v pozemním hokeji

  • 0
Poprvé v historii pořádá Česká republika vrcholný turnaj světové federace (FIH) v pozemním hokeji. Od 14. do 19. srpna proběhne v prostorách stadionu SK Slavia v pražském Edenu 1. kolo kvalifikace mužů i žen na nadcházející mistrovství světa.

Diváci tak mají unikátní možnost vidět poprvé obě reprezentace na společné akci v hlavním městě.

Po neúspěšné kvalifikaci na olympiádu si chce česká reprezentace zlepšit reputaci před domácím publikem. Muži se o úspěch poperou v konkurenci Polska, Ukrajiny a Běloruska, ženy zase změří síly s výběry Skotska, Běloruska, Itálie, Francie a Turecka. Oba výběry mají šanci startovat na mistrovství světa v pozemním hokeji, které tradičně patří k vůbec nejsledovanějším sportovním akcím na celém světě.

"Je pro nás velká čest, že nám světová federace svěřila pořádání takové akce. Organizace byla náročná, chtěli bychom především divákům ukázat pěkný turnaj, na kterém se snad bude výsledkově dařit i oběma našim reprezentacím,“ řekl k organizaci akce předseda reprezentační komise Českého svazu pozemního hokeje.

Co se týče sportovních ambicí, mužská reprezentace by ráda postoupila do další fáze kvalifikace. Ze čtyř týmů postupují první dva. Naši muži jsou nasazeni jako číslo 2 podle světového žebříčku.

První jsou Poláci, kteří dokonce startovali na hrách v Sydney. "Naším jednoznačným cílem je postoupit do druhého kola,“ řekl německý trenér české reprezentace Chris Faust.

Ženy budou mít turnaj náročnější, jelikož v prvním kole startuje šest družstev včetně favorizovaných Skotek a Italek. Ze šesti týmů postupují do další fáze čtyři, Češky jsou nasazeny až na pátém místě před Tureckem.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)