V Karviné vyhrál velmistr Kovalev

Karviná - Mezinárodní šachový turnaj Karviná Open 2006 O pohár primátora má staronového vítěze. Svůj triumf z roku 2003 zopakoval běloruský velmistr Andrej Kovalev, který tak překazil mezinárodnímu mistrovi Lukáši Klímovi z Ostravy pokus o třetí vítězství v řadě.

"Karviná je moje šťastné město. Dvakrát jsem tu hrál a dvakrát vyhrál," usmíval se běloruský šachista, který v devítikolovém turnaji nasbíral 7,5 bodu.

Za vítězným Kovalevem skončil na druhém místě ruský velmistr Venjamen Štyrenkov se 7 body, třetí byl mistr FIDE Oleg Ljanguzov z Ruska se 6,5 body.

Vítězného Kovaleva na turnaji nejvíce potrápil karvinský odchovanec, mezinárodní mistr Josef Michenka. "Řekl bych, že partie s ním v předposledním kole byla pro mě opravdu nejtěžší," řekl běloruský velmistr.

Michenka byl v Karviné nejlepším českým hráčem, v celkovém pořadí skončil se 6,5 body pátý. Stejného počtu bodů dosáhl i z pořádajícího oddílu Jäkl Karviná Jaroslav Olšar, který obsadil sedmou příčku.

Témata: Ostrava, Šachy