Jonáš Kašpar (vpředu) s Markem Šindlerem

Jonáš Kašpar (vpředu) s Markem Šindlerem | foto: Jan Homolka/canoe.cz

Deblkanoisté Kašpar, Šindler si připsali druhou výhru v sezoně

• 4
Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler vybojovali ve třetím závodu Světového poháru vodních slalomářů v Markleebergu druhé vítězství a upevnili si vedení v průběžném pořadí seriálu. Další česká posádka ve finále Ondřej Karlovský, Jakub Jáně skončila v Německu pátá. Závod kajakářů skončil poprvé v sezoně bez české účasti na stupních vítězů.

Zlatí deblkanoisté z úvodního podniku v Praze a stříbrní z minulého týdne z Augsburgu porazili ve finálové jízdě francouzskou dvojici Nicolas Scianimanico, Hugo Cailhol. Kašpar s Šindlerem zvítězili o tři desetiny, přestože si po dotyku sedmé branky připsali dvě trestné sekundy. Francouzi projeli trať čistě.

„Těžko říct, kde se vzala ta skvělá forma, co nás letos provází. Až to zjistíme, tak si ji určitě podržíme i do další sezony. Zatím jedeme na neskutečné vlně a finále nám vychází dobře,“ uvedl v tiskové zprávě Kašpar za tým, který před pohárovými úspěchy zahájil sezonu bronzem na mistrovství Evropy. „Původně jsme plánovali vynechat poslední dva závody Světového poháru a připravovat se na mistrovství světa, ale tuhle pozici teď už pustit nemůžeme,“ doplnil Šindler.

Třetí skončili vítězové předchozího podniku v Augsburgu Robert Behling a Thomas Becker z Německa. Karlovského s Jáněm, kteří si rovněž připsali jeden šťouch, dělilo od medaile 55 setin.

Šampion z úvodních dvou podniků sezony Vít Přindiš nepostoupil mezi kajakáři ze semifinále a nejlepším z Čechů byl ve finále Jiří Prskavec, jenž po druhém a třetím místě z předchozích závodů skončil šestý. Vavřinec Hradilek minul dvě branky a byl bez šance na slušné umístění. S téměř třísekundovým náskokem vyhrál Ital Giovanni de Gennaro.

„S finálovým umístěním můžu být spokojený, bohužel jízda mi nevyšla vůbec podle představ. Šesté místo pro mě zatím znamená letos nejhorší umístění, což rozhodně není špatné,“ řekl Prskavec.

Přindiš obsadil v konečném hodnocení 17. místo a přišel o vedení v průběžném pořadí SP. V čele ho vystřídal v sobotu druhý Němec Sebastian Schubert, Přindiš je druhý, třetí místo patří bronzovému medailistovi z OH v Riu Prskavcovi.

Kanoistka Tereza Fišerová nedokázala ve finále zopakovat čistou semifinálovou jízdu a se čtyřmi trestnými sekundami obsadila šesté místo. Suverénní výhru z Augsburgu zopakovala Australanka Jessica Foxová, která porazila druhou Nurii Vilarrublaovou ze Španělska o téměř pět vteřin.

Závody SP ve vodním slalomu v Markleebergu

Muži
K1:
1. De Gennaro (It.) 92,83 (0), 2. Schubert (Něm.) -2,95 (0), 3. Adači (Jap.) -5,46 (0), ...6. Prskavec -8,16 (4), 10. Hradilek -108,62 (102), v semifinále 17. Přindiš, 25. Tunka (všichni ČR).
Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Schubert 149, 2. Přindiš 148, 3. Prskavec 147, ...7. Hradilek 105, 9. Tunka 100.

C2: 1. Kašpar, Šindler (ČR) 108,95 (2), 2. Scianimanico, Cailhol (Fr.) -0,30 (0), 3. Behling, Becker (Něm.) -0,44 (2), ...5. Karlovský, J. Jáně -0,99 (2), v semifinále 11. T. Heger, V. Heger (všichni ČR).
Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Kašpar, Šindler 175 b., 2. Klauss, Péché (Fr.) 150, 3. Behling, Becker 137, ...5. Karlovský, J. Jáně 120, 13. Koplík, Vrzáň (ČR) 49, 17. T. Heger, V. Heger 23.

Ženy
C1:
1. Foxová (Austr.) 101,46 (0), 2. Vilarrublaová (Šp.) -4,94 (0), 3. Lawrenceová (Austr.) -10,00 (0), ...6. Fišerová -19,42 (4), v semifinále 14. Říhová, 15. Jančová (všechny ČR).
Pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová 137, 2. Franklinová (Brit.) 133, 3. Stöcklinová (Něm.) 125, 4. Fišerová 122, ...11. Jančová 93, 15. Říhová 73.