Česká posádka Dominik Dvořák a Jakub Nosek v olympijském závodě.

Česká posádka Dominik Dvořák a Jakub Nosek v olympijském závodě. | foto: Michal Sváček, MAFRA

Nejlepší výkon v sezoně. Českému dvojbobu se v La Plagne dařilo

• 0
Dominik Dvořák s Jakubem Noskem skončili šestí v závodu dvojbobů v La Plagne a zaznamenali nejlepší výsledek ve Světovém poháru téměř po roce. Ve třetím závodu sezony tak elitní česká posádka pronikla poprvé do první desítky.

V prosinci v Lake Placid byli Dvořák s Noskem třináctí a šestnáctí, na evropských drahách se jim daří více. Před týdnem ve Winterbergu dovezl Dvořák dvakrát na sedmém místě český čtyřbob a nyní ve Francii navázal na výborné výsledky z minulé sezony i ve dvojčlenném stroji.

„Dnešek jsem vůbec nečekal. Na této dráze jsem byl naposledy před pěti lety a jel jsem tady v roli pilota na své druhé dráze, takže naprostá spokojenost,“ uvedl Dvořák pro ČTK. „Nechali jsme za sebou dokonce jednoho Němce a oba Rusy! Začínáme být rozzávodění a tak i starty jdou nahoru. I řízení bylo v pořádku - povedené jízdy, i když druhá byla trošku nervózní, tak nebyla tak rychlá jak první,“ dodal.

Šesté místo je nejlepším výsledkem Dvořáka s Noskem od páté pozice loni v lednu v Innsbrucku. Tam pokračuje Světový pohár za týden, v neděli se v La Plagne závodí ve čtyřbobech.

Pro druhé vítězství v sezoně si dojel Němec Francesco Friedrich, jenž vede průběžné pořadí seriálu. Češi na něj v součtu dvou jízd ztratili 61 setin sekundy a celkově jsou desátí.

SP v jízdě na bobech v La Plagne (Francie)

Dvojboby

1. Friedrich, Schüller (Něm.) 1:58,52 (59,00+59,52), 2. Kibermanis, Miknis (Lot.) -0,26 (59,31+59,47), 3. Vogt, Michel (Švýc.) -0,34 (59,29+59,57), ...6. Dvořák, Nosek (ČR) -0,61 (59,43+59,70).

Průběžné pořadí SP (po 3 z 8 závodů): 1. Friedrich 660, 2. Kibermanis 594, 3. Kripps (Kan.) 544, ...10. Dvořák 392.