Hana Matelová

Hana Matelová | foto: AP

V Olomouci skončili v prvním kole všichni čeští stolní tenisté

• 1
Czech Open v Olomouci bude po prvním dnu hlavní soutěže pokračovat už bez domácích stolních tenistů. V úvodním kole turnaje World Tour dnes vypadli všichni tři čeští zástupci ve dvouhře i oba deblové páry.

V olomouckém Omega centru nedaleko fotbalového Androva stadionu se v hlavní soutěži představili Hana Matelová, Dana Čechová a Pavel Širuček, kteří obdrželi divokou kartu pořadatele. Další Češi bojovali do středy v kvalifikaci, ale neuspěli.

Nejblíže postupu do druhého kola byla Matelová, jež podlehla 3:4 na sety Japonce Miju Nagasakiové. Nad letošní vicemistryní světa ze soutěže družstev přitom česká jednička vedla 3:2, ale další dvě sady ztratila. Hladce se se soutěží rozloučila její reprezentační kolegyně Čechová po porážce 0:4 s trojnásobnou medailistkou z ME, čínskou rodačkou v portugalských barvách Yu Fu. Soupeře z asijské velmoci měl i Širuček a Číňanovi Čeng Pchej-feng podlehl 2:4.

V prvním kole se s Czech Open rozloučily také deblové páry Širuček, Tomáš Tregler a loňské čtvrtfinalistky Matelová se Slovenkou Barborou Balážovou.

Turnaj s dotací 160.000 dolarů vyvrcholí finálovými zápasy v neděli odpoledne.