Nový trenér Eagles Praha Michal Vojáček udílí pokyny během tréninku.

Nový trenér Eagles Praha Michal Vojáček udílí pokyny během tréninku. | foto: Jan Beneš

Startuje extraliga softbalistek, v neděli se hraje repríza finále

  • 0
A jde se na to! Po zimě se znovu rozbíhá softbalová extraliga žen. Do boje o nejcennější klubovou trofej v Česku se zapojí osmička týmů, hlavními adeptkami na titul zůstávají dva z celkem šesti pražských týmů: Eagles a Joudrs.

Kluby tvořící jádro české reprezentace se od roku 2008 pravidelně setkávají ve finále, v posledních třech letech se pokaždé radovaly hráčky Eagles.

Složení týmů v extralize zůstává stejné jako loni, s jedinou výjimkou: sestupující Kladno nahradí vítězky druhé ligy, Žraloci Ledenice.

Soutěž odstartovala čtyřmi sobotními dvojzápasy úvodního kola, v neděli je na programu repríza loňského finále mezi Joudrs a Eagles, které bude hostit bohnický Svoboda park.

Soupisky obou favoritů prošly přes zimu jen drobnými změnami, zato oba týmy povedou do nové sezony noví trenéři. Tedy vlastně trenér a trenérka: v Eagles nahradil Gabriela Waageho mladý Michal Vojáček, Joudrs po Tomáši Kusém přebírá bývalá reprezentantka Michaela Kozlová. A ani jeden z nich to v novém extraligovém ročníku nebude mít lehké.

„Je těžké dosáhnout něčeho víc, takže se budeme muset spokojit s udržením na stávající úrovni,“ říká s úsměvem Vojáček. Ten má skutečně na co navazovat, vždyť jeho svěřenkyně budou letos obhajovat kromě extraligového triumfu také zlato z domácího poháru a PMEZ, nejprestižnější klubové soutěže v Evropě.

Nová trenérka Joudrs má jasný a ambiciózní úkol: přerušit po letech krčskou nadvládu. „Naší snahou samozřejmě bude postoupit do finále v lize i v poháru,“ netají. „Kdo bude naším největším soupeřem, je jasné. Samozřejmě znovu Eagles.“

Který ze zbylých týmů by mohl suverénní duo v letošním ročníku pozlobit? Hlavně loni bronzová Kotlářka, ale ambicemi vklínit se mezi favority se netají ani Storms Řepy vedené reprezentačním koučem Vojtěchem Albrechtem. „Cílem je finále Extraligy i Final Four. Loňské finalisty už jsme několikrát porazili, zbývá nám k nim jen krůček,“ myslí si Albrecht.

Sabat a dva mimopražské celky z Kunovic a Ledenic by neměly být jen do počtu, ale na nejvyšší příčky asi ještě myslet nemohou.

A na jaké hráčky se mohou fanoušci těšit? Zářit by měla nejlepší pálkařka loňského mistrovství Evropy Tereza Jakešová z Joudrs, catcherka Sabina Borecká z Eagles nebo její spoluhráčka, Rakušanka Martina Lacknerová. Ta by měla nahradit Lucii Maršíkovou, která po minulé sezoně přerušila kariéru.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
5. - 8. 3. (Nové Město na Moravě)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)