Radka Vodičková-Kahlefeldt

Radka Vodičková-Kahlefeldt | foto: AP

Triatlonistka Vodičková byla osm měsíců po porodu pátá na MS

• 0
Pohách osm měsíců po narození dcery vybojovala česká triatlonistka Radka Vodičková-Kahlefeldt páté místo na světovém šampionátu na středních tratích. Titul organizace Ironman v jihoafrickém Portu Elizabeth získala již počtvrté Švýcarka Daniela Ryfová.

Vodičková, která byla předloni na šampionátu devátá, ztratila na vítězku přes 12 minut. Od bronzové Němky Anne Haugové dělilo třiatřicetiletou rodačku z Jablonce nad Nisou více než šest minut.

Vodičková, která je manželkou trojnásobného bronzového medailisty z mistrovství světa v olympijském triatlonu Australana Brada Kahlefeldta, přivedla v lednu na svět dceru Ruby Jane. Účastnice olympijských her v Londýně se po porodu dokázala rychle vrátit do formy a již v březnu vyhrála střední triatlon na Filipínách. Další vítězství přidala v květnu ve Vietnamu a před měsícem na asijsko-tichomořském šampionátu.