Hokejbalista Jaroslav Pavlík (vlevo) z Hradce Králové se tlačí k letohradské brance.

Hokejbalista Jaroslav Pavlík (vlevo) z Hradce Králové se tlačí k letohradské brance. | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Parta se z Hradce vytratila. I proto hokejbalista odešel do Pardubic

  • 1
Není sice největší posilou na soupisce hokejbalových Pardubic, ale v tvrdosti a agresivitě se Petru Urbanovi málokterý borec v extralize vyrovná. A ještě nedávno ho prokazoval v konkurenčním Hradci. Přes léto však zamířil jinam a těší se na novou výzvu.

Nedávno navíc čerstvě po přestupu z Hradce Králové ukázal na klubovém webu, že disponuje i ostrým jazykem, když zkritizoval poměry panující v kádru rivala z Hradce.

Postěžoval jste si, že v Hradci nebyly vztahy košér. Opravdu to bylo tak zlé, že jste se rozhodl odtud po šesti letech odejít?
Poslední rok se parta vytrácela. Hodně nás před šesti lety odešlo z Chrudimi právě do Hradce. Přicházely postupné úspěchy, ale potom už to bylo opotřebované a já to na sobě cítil.

Šlo jen o to?
Můj přestup umocnil i fakt, že čekáme přírůstek do rodiny. Mám to z Chrudimi výrazně blíž.

Finanční situace v Hradci prý také nebyla nejlepší. Je to pravda?
Podle toho, co vím, není klubová kasa v dobrém stavu. Prý určitě v mínusu, ale kolik, to říkat nebudu. Peníze od zimy až do jara za "cesťáky" jsem bohužel neviděl.

Ohradil jste se i proti osobě a metodám nového kouče Pavlíka.
Některé věci jsme si ani do očí nevyříkali, ale hlavně jsem k němu po motivačních proslovech během play-off ztratil respekt. Nebylo mi to po chuti.

Žádná diplomacie. Umíte si představit, co vaše slova vyvolají za atmosféru mezi oběma kluby?
Mám s čím srovnávat, když bývala rivalita s Letohradem. Ta byla hrozná. Nejsem ale fandou nesmyslné rivality, i v Hradci jsem ji odsuzoval. Dresy se mění, nemusí se z přestupu dělat haló. Ale potom přijde víc lidí na stadiony.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)