Stolní tenisté Havlíčkova Brodu slaví český titul.

Stolní tenisté Havlíčkova Brodu slaví český titul. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Konec, nebo postup? Vyprodaný Ostrov hostí v Lize mistrů favorita

  • 0
Derniéra, nebo zatím jen poslední zápas základní skupiny? Otázka, kterou v pátek rozluští závěrečné kolo Ligy mistrů. Havlíčkobrodské stolní tenisty v něm čeká na domácí půdě už jasně postupující ruský Jekatěrinburg. Svěřenci trenéra Tomáše Demka se sice také momentálně pohybují na místě, které zaručuje pokračování v evropských pohárech, jenže...

„Poslední Francouzi hrají v Německu a normálně by tam nevyhráli, ale já mám zprávy, že není jisté, jestli za Saarbrücken nastoupí Apolonia. A bez něj to budou mít domácí těžké,“ upozornil kouč.

Hned vzápětí však dodal: „My se ale samozřejmě musíme soustředit hlavně na sebe a pokusit se porazit svého soupeře.“

A také stolní tenisté z Jekatěrinburgu možná do Havlíčkova Brodu dorazí bez své hvězdy - pátého hráče světa, Japonce Džuna Mizutaniho. „Mají už postup jistý, tak uvidíme,“ nechtěl spekulovat Demek. „Ale ano, pokud nepřijede, budou naše šance větší,“ přiznal.

Havlíčkobrodský tým je každopádně po předchozím vítězství ve Francii na koni. „Jasně, nálada je dobrá, jsme šťastní, že se nám konečně podařilo vyhrát. Naopak Frantíci byli z porážky úplně hotoví,“ pousmál se Demek, který nebude moct počítat s Josefem Šimončíkem.

„Kluci to budou muset zvládnout ve třech. A já doufám, že se všichni sejdeme,“ hlásil trenér. „Je potřeba, aby všichni udělali bod. Jenom ve dvou to nevyhrajeme,“ dodal.

Utkání začne v KD Ostrov v pátek v 18.40 a opět by mělo být vyprodáno. Ve středu večer zbývalo pouze posledních pár lístků.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)