ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Karlovarští nohejbalisté mají bronz v trojkách. A teď už extraliga

  • 0
Nohejbalová premiéra karlovarské míčovky domácímu výběru Bíbr, Vanke, Matěj Medek a Svoboda náramně svědčila, na Mistrovství České republiky trojic vybojovalo áčko SK Liapor Witte bronzové medaile.

Vrcholící příprava na start nohejbalové extraligy dala na aktuální formu Karlových Varů bronzovou pečeť čerstvě skončeného Mistrovství České republiky trojic. Až na titul podobně jako před pár týdny na mezinárodním turnaji ve Vsetíně sice trojka karlovarského áčka nedosáhla, přesto Tomáš Bíbr, Jan Vanke, Matěj Medek a Dan Svoboda jen pár dní před blížícím se startem nejvyšší soutěže v Českých Budějovicích potvrdili, že také letos se s SK Liapor Witte v boji o mistrovský titul musí počítat.

Do Karlových Varů se totiž sjely týmy předvést ostatním i sami sobě, jak moc jsou na extraligu nachystaní, byť se stále nehrálo na antuce, ale na palubovce. Domácí šampionát totiž hostila poprvé v historii Haly míčových sportů u KV Areny.

„Nabízí nejenom dobré hrací podmínky na dvou vedle sebe položených kurtech, ale zejména skvělé zázemí pro hráče a především pro diváky,“ pochvaloval si František Veselý, sportovní manažer SK Liapor Witte a člen organizačního výboru turnaje.

Adeptů na titul v královské disciplíně nohejbalu se dalo mezi dvaceti nejlepšími trojicemi z celé republiky napočítat ve Varech dost a dost. V roli obhájců loňského zlata a stříbra tady startovaly obě formace úřadujících šampionů mezi kluby z Modřic, deblovým zlatem a singlovým stříbrem letos nažhavená sestava Čakovic nebo ostřílení matadoři ve službách Benešova a Vsetína.

A samozřejmě mezi favority patřili také domácí, kteří na šampionátu postavili hned tři své výběry. Největší šance měl pochopitelně ten nejsilnější ve středu s reprezentačním kapitánem Vankem, který se s medailemi před domácím publikem mohl pochlubit po dlouhých osmi letech. Ve Varech se totiž slavilo naposledy v roce 2008, kdy v Doubí domácí sestava Bláha, Vanke a Kokštein vybojovala trojkový titul naposledy.