Mistrovství Evropy. Nejkrásnější dárek si nadělila Hanzlíková sama

Krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková | foto: Archiv Michaely Lucie Hanzlíkové

4 2017
Dvě juniorská Grand Prix, účast na ISU Challenger Series a především první titul mistryně republiky mezi dospělými... Pod stromečkem našla Michaela Lucie Hanzlíková v roce 2016 kupu krásných dárků. Ten největší z nich si však vybalí až koncem ledna, krasobruslařku z Ostrova čeká její první mistrovství Evropy.

Vánoční svátky trávila pravidelně doma, než ji povinnosti donutily změnit program. „Loni jsem na druhý svátek vánoční odjížděla trénovat do Německa a letos jsem ve stejnou dobu odjela trénovat do Itálie,“ říká Michaela Lucie Hanzlíková z Ostrova. Na Štědrý den a první svátek vánoční už ale byla doma se svou rodinou. „Ráda koukám na pohádky a užívám si klidnou vánoční atmosféru,“ vypráví sedmnáctiletá naděje českého krasobruslení pro blížící se mistrovství Evropy v Ostravě.

První Vánoce, co jí utkvěly v paměti, jsou z roku 2006, kdy dostala školní aktovku. „Do školy jsem se netěšila, tak mne ani aktovka příliš nepotěšila. Naštěstí to nebyl jediný dárek a Lego a ostatní hračky mi aktovku vykompenzovaly,“ vzpomíná.

Následně se jí do paměti zapsaly Vánoce, kdy dostala svůj první mobilní telefon, to jí bylo asi devět let. „A samozřejmě mi utkvěly první Vánoce strávené s mou mladší sestrou Sophií v roce 2011, kdy se narodila,“ prozrazuje radost z mladšího sourozence.

Michaela Lucie Hanzlíková věřila na Ježíška až do první třídy. „Spolužáci mi brzy prozradili, že rozhodně neexistuje. Mou největší starostí bylo, aby to nepoznali rodiče. Ti tvrdí, že na něj věří i dnes,“ zasměje se. Také ona sama ovšem dopis pro Ježíška píše pravidelně každý rok. „Teď posledních pět let s pětiletou sestrou Sophií, která na Ježíška zatím stále věří,“ přiznává krasobruslařka.

Vánoční zvyky u Hanzlíků jsou tradiční, pouštění skořápek po vodě, neodcházení od štědrovečerního stolu. „To tedy poměrně dost porušuje mladší sestra, která tento zvyk zatím nepochopila,“ usmívá se starší ze sester Hanzlíkových.

Krasobruslařka Lucie Hanzlíková
SPOKOJENÁ. Michaela Lucie Hanzlíková skončila na ISU Junior Grand Prix 2016 v...

Stromeček s dárky vidí, až po zazvonění po večeři, do té doby je pokoj se stromečkem a dárky zamčený. „Zdobit stromeček pomáhám rodičům večer před Štědrým dnem, když sestra spí, a pak pokoj zamkneme a po večeři, když zazvoní rodiče na zvoneček, samozřejmě tajně, sestra myslí, že zvoní Ježíšek, přicházíme k rozsvícenému stromečku, na kterém hoří prskavky a pod ním máme dárky,“ popisuje Hanzlíková.

Vánoční cukroví peče babička, jako malá jí Míša pomáhala, čím je ale starší, má méně času a poslední roky je většinou ten víkend, co babička peče, na krasobruslařských závodech. „Nejraději mám její rohlíčky a každý rok se na ně moc těším. Maminka se sestrou pečou vosí hnízda a mají je moc dobrá,“ nedělá si Michaela Lucie Hanzlíková starost s dietou.

Ač je ve světe krasobruslení už její jméno celkem známé, pod stromeček dostává věci na krasobruslení spíš výjimečně. „Snad jen někdy tréninkové oblečení,“ zavzpomíná. Důvod je jasný, není to potřeba. Brusle kupuje vždy na jaře po ukončení sezony, aby je stihla rozjet. Kostýmy se šijí během léta, aby byly na začátek sezony. „Takže věci na krasobruslení řešíme během celého roku podle potřeby,“ říká.

Jako malá si pouze jednou pamatuje, že dostala pod stromeček tenisovou raketu. „Do deseti let jsem hrála tenis a pravidelně jsem pod stromeček dostávala lyže. Teď v zimě pouze bruslím, na lyže nemám čas, protože během zimy je krasobruslařská sezona v plném proudu, a raději nelyžuju ani kvůli zranění,“ připojuje Hanzlíková všeobecný strach sportovců.

Sport v roce 2019

31. 8. - 15. 9. (Čína)
27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)
20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)

Nejčtenější

Kuzněcov dostal čtyřletý trest za kokain na MS. V NHL nastupovat může

Rus Jevgenij Kuzněcov během utkání proti Česku.

VIDEO Čtyři roky si za reprezentaci nezahraje ruská hokejová hvězda Jevgenij Kuzněcov. Elitního útočníka...

Ronaldo: Dnešní ceny hráčů jsou mimo, já bych musel stát třikrát tolik

Cristiano Ronaldo v televizním debatě pár dnů před startem nového ročníku...

Současné miliardové částky za přestupy fotbalistů se podle Cristiana Ronalda, nejslavnějšího ze...

Liga mistrů: Olympiakos rozstřílel Krasnodar, dařilo se i Dinamu Záhřeb

Ruben Semedo z Olympiakosu střílí na branku Krasnodaru. Vlevo je Ruslan...

Přemožitel plzeňských fotbalistů z 2. předkola má velmi blízko k postupu do základní skupiny Ligy...

Erbanová zpět na ledě. Nic bych neudělala jinak, tvrdí o konci kariéry

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová na letišti Václava Havla pózuje se svou...

Je to téměř rok, co Karolína Erbanová oznámila, že končí s rychlobruslením. Na led se teď však...

Signál přímo na Kluž. Masopustovi trenéři nevěřili, u gólu radil i Souček

Lukáš Masopust (vlevo) ze Slavie se raduje se spoluhráči z gólu na hřišti Kluže.

VIDEO Kluž (Od našeho zpravodaje) Nešlo mu to, na tréninku byl v té pozici několikrát, a ne a ne se trefit. Poprvé, podruhé, potřetí....

Další z rubriky

Dostál i bratři Fuksovi na deblu jsou ve finále MS kanoistů

Kajakář Josef Dostál na MS v Portugalsku.

Kajakář Josef Dostál i bratři Petr a Martin Fuksovi na deblkanoi jsou ve finále mistrovství světa...

Fuksa na MS vyhrál rozjížďku, v semifinále je i deblkajak Dostál, Šlouf

Petr Fuksa

Kanoista Martin Fuksa i deblkajak Josef Dostál, Radek Šlouf hladce postoupili na olympijském...

Play off a pohár. Baseballisté Nuclears pálí na dvou frontách

Před dvěma lety třebíčské baseballisty (na pálce Marek Krejčiřík) ve finále...

Třebíč nyní žije baseballem. Areál Na Hvězdě po červencovém mistrovství Evropy žáků (U12) v minulém...

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na iDNES.cz