ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

Boxerka Kučerová postoupila na ME do semifinále a má jistý bronz

• 0
Boxerka Vendula Kučerová porazila na mistrovství Evropy v Madridu ve váze nad 81 kg maďarskou soupeřku Adrienn Juhászovou a postupem do semifinále si zajistila minimálně bronzovou medaili. O finále bude česká reprezentantka boxovat v pátek s Ukrajinkou Taťjanou Ševčenkovou.

Soutěž v nejtěžší váze začínala rovnou čtvrtfinálovými boji, neboť se do ní přihlásilo jen sedm boxerek. Kučerová porazila loňskou mistryni Evropy do 22 let Juhászovou na body.

Druhá Češka v dnešním programu ME Vendula Sedláčková ve váze do 64 kg ve svém prvním duelu na maďarskou soupeřku nestačila a Eszter Oláhové podlehla r.s.c.

Na šampionátu se ještě v příštích dnech představí ve váze do 69 kg dvojnásobná medailistka z ME Martina Schmoranzová a Dominika Čiklová v kategorii do 60 kg.