Maruškové uniklo těsně druhé vítězství

Fort Benning - Česká sportovní střelkyně Lenka Marušková má na Světovém poháru v americkém Fort Benningu skvělou formu. V disciplíně sportovní pistole, v níž ještě pod dívčím jménem Hyková získala stříbro na olympijských hrách v Aténách, zaostala o čtyři desetiny bodu za vítěznou Jing Čchen Číny.

Dvaadvacetiletá Marušková získala před závodem potřebné sebevědomí díky středečnímu vítězství ve vzduchové pistoli, jež bylo vůbec jejím prvním v kariéře SP, a do finále v pátek šla z prvního místa s dvoubodovým náskokem
před Číňankou.

Závěrečný souboj o konečné umístění nicméně vyšel pozdější vítězce dokonale. Nastřílela samé desítky, a protože Marušková hned první ranou zaznamenala 8,6 a poté ještě třikrát trefila devítku, dostala se Jing Čchen těsně před českou pistolářku.

Třetí už s velkým odstupem pěti bodů skončila Munkzul Tsogbadrahová z Mongolska.

Martin Tenk obsadil sedmnácté místo v disciplíně libovolná pistole v závěrečném soutěžním dnu Světového poháru střelců v americkém Fort Benningu. Soutěž skončila triumfem čínských pistolářů, mezi něž se dokázal vklínit jen Švýcar Christoph Schmid.

Tenka od finále dělily čtyři body, o které se připravil především hned při první kvalifikační položce, v níž ze stovky možných trefil jen 86 kruhů.

V poslední disciplíně se z prvenství radoval domácí olympijský vítěz Matthew Emmons, který ovládl střelbu z libovolné malorážky vleže. Přítel české reprezentantky Kateřiny Kůrkové přidal zlato k druhému místu ze vzduchové pušky a čtvrtému z třípolohové střelby z libovolné malorážky.

Tomáš Jeřábek skončil osmadvacátý rovněž čtyři body od finále.