Kanoistka Kateřina Hošková

Kanoistka Kateřina Hošková | foto: Jan Homolka

Kanoistka Hošková skončila na SP v Seu čtvrtá, Přindiš neprojel branku

• 0
Nejlepší český výsledek úvodního finálového dne na Světovém poháru ve vodním slalomu v Seu d'Urgell má na svědomí kanoistka Kateřina Hošková, jež dojela na čtvrtém místě. V neolympijském závodě C1 se exmistryni světa nicméně nepodařilo navázat na druhé příčky z předchozích závodů v Praze a Tacenu. Podruhé v sezoně vyhrála favorizovaná mistryně světa Jessica Foxová z Austrálie.

Do finálové jízdy v sobotu z českých reprezentantů postoupil už jen kajakář Vít Přindiš, ale třetí místo ze semifinále nezopakoval. Jeho šance na medaili vzaly za své neprojetím branky číslo 12 a s padesátisekundovou penalizací skončil desátý.

Vít Přindiš

S verdiktem rozhodčích ale Přindiš vůbec nesouhlasil. "Ještě před chvilkou jsem byl docela sprostej. Vůbec mě nenapadlo, že bych ji (penalizaci) dostal," zlobil se Přindiš.

"Asi si z nás rozhodčí dělají trošku šašky, protože na té stejné povodné brance dali Honzovi Maškovi v semifinále kanoistů šťoucha, který naprosto nebyl. A ještě si vymysleli, že to šťouchl zádama, kterýma byl metr od branky," rozčiloval se kajakář.

Evropského šampiona Jiřího Prskavce dělilo od postupu do finále 29 setin sekundy. Premiérový triumf v SP vybojoval v 29 letech domácí Samuel Hernanz, bronzový medailista z ME, na kterém jej v květnu ve Vídni porazili jen Prskavec a Přindiš.

Mezi kanoisty měl do finále nejblíže čtrnáctý Michal Jáně. Všechny medaile si rozdělili slovenští reprezentanti, za evropským šampionem Alexandrem Slafkovským skončili Matej Beňuš a vicemistr Evropy Michal Martikán.

Závody SP ve vodním slalomu v Seu d'Urgell (Španělsko)

Výsledky

Muži:
K1:
1. Hernanz (Šp.) 92,18 (0 tr. sekund), 2. Neveu -0,06 (0), 3. Combot (oba Fr.) -0,47 (0), ...10. Přindiš -52,23 (50), v semifinále 11. Prskavec, 17. Ornst, 21. Hilgert (všichni ČR).

C1: 1. Slafkovský 98,06 (0), 2. Beňuš -0,42 (0), 3. Martikán (všichni SR) -1,10 (0), ...v semifinále 14. M. Jáně, 16. Mašek, 23. Gebas (všichni ČR).