Jistou účast na MS mají jen dva boxeři

Ústí nad Labem - Kolem letošního mistrovství světa v boxu je hodně dohadů. Nejdříve se nevědělo kdy se uskuteční, později kde a nyní není jisté, kolik českých borců se na vrcholné akci sezony představí. "Thajsko pro nás není ideální místo. V polovině července je tam horko, že ptáci umírají za letu, cesta je drahá a nyní všechno komplikuje nemoc SARS," konstatoval reprezentační šéftrenér Svatopluk Žáček. Jistou účast mají dosud jen dva borci.

Výkonný výbor české asociace totiž na svém úterním zasedání v Ústí nad Labem potvrdil jen start stříbrného medailisty z olympijských her v Sydney Rudolfa Kraje a Tomáše Adámka, vítěze ústecké Velké ceny a víkendového turnaje v chorvatské Pule.
 
Šanci představit se v Thajsku však má i čtveřice Araik Šachbazjan, Martin Halaš, Pavol Polakovič a Stanislav Bártek.

"U nich však bude záležet na tom, jaké výkony podají na turnaji Evropské unie ve Štrasburku, který se uskuteční měsíc před mistrovstvím světa," podotkl Žáček.

Přesný výsledek, kterého musí Češi ve Francii dosáhnout, není stanoven. "Bude záležet na počtu zápasů a kvalitě soupeřů, na které narazí," řekl trenér. O jejich případné účasti na světovém šampionátu také rozhodne ekonomická situace domácí boxerské asociace.

Jisté také je, že z dvojice Polakovič - Bártek, kteří oba startují v supertěžké váhové kategorii, může do Thajska odjet pouze jeden.

 

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)