Z hokejbalového souboje Jihlava - Sudoměřice (zelení). Vpravo je útočník Miroslav Třetina, který hraje 1.hokejovou ligu za Havlíčkův Brod.

Z hokejbalového souboje Jihlava - Sudoměřice (zelení). Vpravo je útočník Miroslav Třetina, který hraje 1.hokejovou ligu za Havlíčkův Brod. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Hokejbal je trochu rasovina, uznal hokejista Třetina

  • 0
Zatímco jeho hokejoví spoluhráči z Havlíčkova Brodu v neděli nastoupili k první tréninkové jednotce suché přípravy, útočník Rebelů Miroslav Třetina řádil v dresu prvoligových jihlavských hokejbalistů.

Svým gólem a dvěma asistencemi pomohl SK Toptrans k vítězství 6:0 ve druhém semifinálovém klání proti Sudoměřicím a ke srovnání stavu série na 1:1 na zápasy. "Je to určitě dobře, protože jet k nim za stavu 0:2, to by bylo strašně moc těžký," uznává Třetina. "Takhle je to opět otevřené. A určitě máme na to, abychom tam dvakrát vyhráli."

Bylo složité přesvědčit trenéra Petra Nováka, aby vás hned z prvního tréninku omluvil?
Nebylo, oni už jsou zvyklí z minulých let (usmívá se). Žádný problém, hraju na vlastní riziko.

V úvodním semifinálovém zápase jste ale ještě nenastoupil. Proč?
Já jsem byl s klukama z Brodu na Slovensku, na hokeji. Ještě jsem mistrovství světa nikdy nezažil, tak jsem si to nechtěl nechat ujít. Sázel jsem na to, že to kluci v Jihlavě zvládnou i beze mě. Ale bohužel se to nepovedlo.

Takže jste se, s trochou nadsázky, rozhodl, že jim ve druhém utkání ukážete, jak se to dělá?
To ne (usmívá se). Já jsem nad tím v sobotu přemýšlel. Na kluky jsem během sezony chodil, dařilo se jim, tak jsem si říkal, že kdyby v sobotu vyhráli, tak bych v neděli chodil jen občas, na přesilovky. Ale trenér udělal sestavu, zařadil mě do ní, tak jsem byl rád.

A co nyní, chystáte se s týmem také do Sudoměřic?
Uvidím. Chtěl bych klukům pomoct, ale nevím, jestli budu moct hrát oba dva dny. Minimálně jeden ale chci stihnout určitě. Uvidím, jak to bude.

Hokejbal je asi příjemnější příprava, než nabírání tréninkových dávek třeba při běhu v lese.
Určitě (usmívá se). Je to zpestření. Hokejbal je sice trochu rasovina, ale pořád je kondice znát. Navíc je to hodně podobné jako hokej, akorát se u něj běhá. A to je horší.

Navíc se v Jihlavě hraje o postup do nejvyšší soutěže. Myslíte, že se to letos konečně podaří?
Kluci už po tom touží několik let. A letos, i díky té základní části (Jihlava prohrála jediné z dvaadvaceti utkání – pozn. red.)mají sebevědomí. Věřím, že to letos vyjde.

Když se vrátíme k suché přípravě v Brodě: asi už tušíte, co vás pod trenérem Novákem čeká?
Já ani nevím (usmívá se). Jen Vojta Němec v sobotu říkal něco o tom, že nakoukl Petru Novákovi do papírů. A že je tam kolo, běhání, zdravotní testy...

Nakoukl s vědomím kouče Nováka, nebo bez něj?
To nevím (směje se). Jen říkal, že viděl papír a moc nadšený z toho nebyl. Tak uvidíme. Než se do toho dostaneme, prvních 14 dnů bude nejhorších. Ale pak už to půjde.

O vás se spekulovalo v souvislosti z přestupem do pražské Slavie, za kterou jste od ledna pravidelně nastupoval. To tedy už padlo?
Zatím vím jen to, že pokračuji v Brodě. Možná se později Slavie a Brod domluví na nějakých střídavých startech. Ale to uvidím.

Vypadá to tedy na návrat do první ligy. Jste hodně zklamaný?
Mrzí mě to, protože tohle asi byla poslední šance, jak si extraligu zahrát. Navíc pan Růžička naznačoval, že bych mohl hrát stabilněji. Ale prostě to tak musím brát. Jsem hráč Brodu a dám tomu všechno, tak jako loni. A třeba zase to štěstíčko bude a dostanu se tam alespoň na nějaký zápas.

Když už "jen" první liga, tak jste asi rád, že je to právě v Brodě, ve kterém se vám tradičně daří. Pokusíte se navázat na čtvrté místo z minulé sezony?
Myslím, že jo. Naše cíle zase nemůžou být přehnané. Bude to o tom stabilizovat kádr, aby před sezonou nepřišlo osm nových hráčů a na play-off jich zase osm neodešlo. Když budeme  zdraví, tak by to mohlo fungovat.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
5. - 8. 3. (Nové Město na Moravě)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)