Momentka z utkání Letohrad - Hradec Králové

Momentka z utkání Letohrad - Hradec Králové | foto: Iva Janoušková

Pardubičtí hokejbalisté přemohli Plzeň, Letohrad dvakrát podlehl

  • 0
Ty výsledky vlastně dokonale odrážejí rozpoložení, v jakém se oba týmy momentálně nacházejí. Hokejbalisté Pardubic, před víkendem první v tabulce, v sobotu přehráli 3:1 Plzeň, zatímco poslední Letohrad nezvládl utkání v Jihlavě (1:4) ani následnou domácí dohrávku s Mostem (1:3). Na postavení východočeských klubů v extralize se tak pranic nezměnilo.

Pardubice vedly na hřišti v Polabinách díky brankám Kubeše a Wabera 2:0. Pak sice snížil plzeňský Kejř, ale Ingršt v závěru stvrdil výhru lídra. "Od začátku jsme chtěli být aktivnější, ale to se nám dařilo jen částečně," řekl po utkání webu hokejbal.cz trenér Pardubic Jiří Mašík.

"Plzeň bojovala, nedala nám ani kousek hřiště zadarmo, hrála obětavě a těžko jsme se proti ní prosazovali. Po domluvě jsme zvýšili tempo, vstřelili jsme tři branky a závěr si už pohlídali. Získali jsme cenné tři body s bojovným soupeřem," těšilo Mašíka.

To na Letohradské po jejich páté a šesté porážce v tomto ročníku padla podle slov jejich trenéra Kamila Mlejnka klasická psychická deka. "Řešili jsme to s hráči hned po zápase s Mostem," sdělil Mlejnek.

"Myslím, že by nás nastartovalo jakékoli ‚blbé‘ vítězství; budeme trénovat střelbu z první, protože to neumíme. Pak založení přesilovek, ve kterých vymýšlíme kraviny, a hru pod tlakem. Samozřejmě přijdou i nějaké změny v pětkách, budu nad tím přemýšlet," předeslal letohradský kouč.

Jeho svěřenci zahájili podstatně lépe sobotní klání v Jihlavě. O prohře Letohradu rozhodla až sprška jihlavských gólů ve třetí třetině. Do té doby drželi hosté nadějný bezbrankový stav.

"Za ty dvě třetiny bychom si zasloužili bod," přemítal Mlejnek. "Šimara zachytal jako vždycky, a dokonce jsme 1:0 vedli. Pak ale přišly tři chyby a už se s tím nedalo nic dělat," litoval trenér.

Proti Mostu trochu obměnil sestavu, nicméně utrápená koncovka odsoudila Letohrad k záhubě.

"Měli jsme tam tak pět nebo šest ‚ložených‘ šancí, které jsme nevyužili," mrzelo Mlejnka. Zato soupeř trestal - v první třetině se mostečtí hráči prosadili jednou, ve druhé přidali dva slepené góly a skóre 3:0 pro Most platilo až do 39. minuty, kdy se o čestný úspěch Letohradu postaral Malík. Na vyrovnání už ovšem tým z podhůří Orlických hor neměl.

V sobotu se Letohrad střetne s Třincem. Ten je až devátý, a možnost vybojovat první body by tak proti němu měla být větší.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)