Helena Karásková

Helena Karásková | foto: xterraplanet/facebook

Karásková se rozloučila s kariérou bronzovou medailí z MS na Havaji

• 2
Helena Karásková Erbenová se podruhé v kariéře prosadila na stupně vítězů na mistrovství světa v terénním triatlonu. Nejslavnější Xterru dokončila v neděli na Havaji na třetím místě a rozloučila s vrcholovým závoděním. Bronzovou medaili čtyřicetiletá bývalá běžkyně na lyžích vybojovala i před osmi lety.

Karásková na Havaji startovala letos poosmé a její dva bronzy jsou nejlepším českým výsledkem mezi profesionály. Tentokrát ji porazily favorizovaná Flora Duffyová z Bermud, jež si doběhla pro rekordní pátý havajský triumf, a Lesley Patersonová z USA.

Duffyová závod na náročných tratích 1,5 km plavání, 31 km na kole a 10,5 km běhu zvládla jako jediná pod tři hodiny, a to suverénně (2:49:24). Karásková doběhla třetí v čase 3:04:38.

V elitní desítce mužů skončili dva Češi. Sedmý byl Karel Dušek a postaral se o nové české maximum, kterým dosud byla devátá příčka Jana Kubíčka z roku 2011.

Karel Zadák, jedenačtyřicetiletý bývalý veslař, při své derniéře na havajském ostrově Maui doběhl desátý.