Momentka z utkání Chrudim (bílá) - Vysoké Mýto. Ve skluzu je Michal Mareš.

Momentka z utkání Chrudim (bílá) - Vysoké Mýto. Ve skluzu je Michal Mareš. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Futsalisté Vysokého Mýta chtějí doma srazit poslední Třinec

  • 0
Zažívají povedené období, během nějž si „vyšlápli“ i na jarního finalistu ligy ze Zruče nad Sázavou. Minule pak futsalisté vysokomýtského Nejzbachu vyloupili výsledkem 5:4 halu pražské Sparty a dnes od 20 hodin se ve své hale postaví poslednímu Třinci.

„Očekávám, že budeme hrát s takovým nasazením, abychom vítězství ze Sparty potvrdili a abychom měli v tabulce dostatečný počet bodů. Hrajeme doma a uděláme pro to vše,“ slíbil na webu Chance futsal ligy gólman Mýta Libor Gerčák. Přestože soupeře dělí v tabulce šest bodů a Mýto bude v zápase jasným favoritem (Třinec za pouhých šest kol inkasoval 35 branek, což je o 20 více než Mýto), není si Gerčák jistý, co vlastně jeho Nejzbach na palubovce čeká.

„Ještě jsem Třinec neviděl,“ vysvětlil zkušený 41letý brankář, jenž koncem října úspěšně válčil s národním týmem ve dvou přípravných utkáních ve Švédsku.

Klání s Třincem může mít speciální nádech pro dalšího vysokomýtského veterána: Petra Vladyku. Jestliže totiž bývalý ligový fotbalista, mnohonásobný český futsalový mistr, s Chrudimí zasáhne do hry, bude mít na kontě už 400 zápasů mezi futsalovou elitou.

Pokud jde o Třinec, ten se nevzdává předem - rád by se odlepil ode dna tabulky.

„Nemáme vůbec lehkou pozici. Po nezvládnutém domácím utkání s Tangem (porážka 2:6) potřebujeme bodovat,“ sdělil brankář Třince Ondřej Kreželok.

Uvědomuje si nicméně, že to bude nadmíru obtížný úkol.

„Nejzbach doma jen tak body neztrácí, na svou maličkou halu je zvyklý a podle toho i hraje. My však nedáme kůži zadarmo a snad i s pomocí štěstí nějaké body urveme,“ prohlásil Kreželok.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
13. - 23. 2. 2020 (Anterselva)
5. - 8. 3. (Nové Město na Moravě)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)