Ilustrační foto z utkání Vysokého Mýta (žlutá)

Ilustrační foto z utkání Vysokého Mýta (žlutá) | foto: Radek Kalhous, MAFRA

V play-off to Spartu bude víc bolet, slibuje futsalista Sklenář

  • 0
Pendluje z místa na místo. Nikoliv na hřišti, ale kvůli kombinaci futsalu s fotbalem. Když ve Vysokém Mýtě odloží sálovky, vyrazí Václav Sklenář směr Rakousko, kde nastupuje za tým USV Kirchschlag. A že se bývalý člen kádru druholigových fotbalových Pardubic umí trefit do velké i malé brány, opět potvrdil i v posledním kole futsalové ligy, v němž se při prohře 1:3 proti Spartě postaral o jediný gól Nejzbachu.

„Porážka nikdy nepotěší. Sparta měla více štěstí. Zápas byl o tom, abychom se sehráli a zlepšili výkon, což se nám až na koncovku povedlo,“ prohlásil čerstvě pětadvacetiletý Sklenář.

Rozhodla zápas větší efektivita?
Sparta se dostala ve druhém poločase za půlku ve 35. minutě a z první střely dala gól. Akce to nicméně byla pěkná. My jsme měli smůlu, protože před bránou se to odráželo k jejich nohám. Doufám, že v play-off se to obrátí. Chceme Spartě vrátit loňské vyřazení. Namotivováni jsme dost.

Sehráli jste proti ní už řadu vypjatějších duelů. Čekáte, že to v play-off bude jiné?
Podle mě budou utkání více vyhecované. Teď nikdo nechtěl dostat nějakou zbytečnou kartu, kvůli níž by poté nemohl nastoupit. Můžu slíbit za náš tým, že to Spartu příště bude bolet víc. (úsměv). Bude to nejspíš zase na ostří nože. Tentokrát jsme se nijak neprovokovali.

Souboje ale byly. Často chodíte do těch hlavičkových. Je to při vaší menší výšce záměr, či to vyplývá ze situace?
Hraju nahoře, jelikož jsem takový podsaditý. Když mi to rozhodčí nepískne, dám si tam tělo a snažím se míč tečovat či reagovat na odrazy.

Dle předpokladů jste měli narazit na Plzeň. Pídil jste se o přestávce po jejím průběžném výsledku?
Vůbec jsme se na něj nedívali. Musím buď smeknout před skvělým výkonem Hradce (výhra 6:3), nebo promyšleným taktickým tahem Plzně, protože je to na zamyšlenou...

Nakonec jste ale se soupeřem pro čtvrtfinále spokojený, ne?
Jsem rád, že to dopadlo takto. Sparta je hratelná a postup je reálný. U ní jsme vyhráli jednoznačně, teď to po boji nevyšlo. Na Plzeň jsem nechtěl, jelikož jsme s ní letos včetně poháru třikrát prohráli. Posledně jsme dostali výprask, navíc je to hrozná dálka. Ona může porazit Slavii a klidně je možné, že skončíme celkově třetí.

Jak to momentálně vypadá s vaší fotbalovou kariérou?
Hraji v Rakousku druhou klasu, ale jsme první a vedení chce postoupit. Není to na nějaký fotbalový růst, ale užiju si srandu a dá se tam přivydělat pěkný peníz. A musím se pochlubit, že se mi střelecky docela daří. Mám 21 gólů (ve 14 zápasech). Hrají se mnou i dva kluci z Budějovic, gólman a stoper, který je bratránkem plzeňského Rajtorala.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)