ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Michal Heřman

Budějovičtí futsalisté chtějí obrat o body dalšího favorita

  • 0
Nováček nejvyšší futsalové soutěže už šest kol čeká na výhru. A protože soupeři ze spodní části tabulky vyhrávají, je Dynamo po třinácti kolech jediný bod od sestupové jedenácté pozice. Zároveň ale má stejně bodů jako osmá Česká Lípa a právě elitní osmička si na konci základní části zahraje play off.

Českobudějovičtí před Vánocemi senzačně remizovali s první Spartou Praha, minulý týden ale prohráli v Hodoníně, který je poslední. „Potřebujeme ještě dvakrát vyhrát, abychom se zachránili. Poslední dobou máme hodně absencí, sestavu vysloveně lepíme. V Hodoníně nás soupeř zaskočil a situaci jsme si zkomplikovali,“ říká jedna z opor týmu Ondřej Hačka.

Dynamo se pokusí v příštím kole obrat dalšího favorita. Do Českých Budějovic přijede pražská Slavia. „Musíme dobře bránit a využít šance z rychlých brejků. Slavia také nemá zářivou formu, a tak se nevzdáváme předem,“ naráží Hačka na poslední zápasy soupeře. Sešívaní nestačili na Vysoké Mýto a naposledy utržili debakl 1:7 s Plzní.

Jihočeši komplikovaně skládají mužstvo pro nedělní atraktivní utkání. „Několik kluků je zraněných nebo jsou na dovolené. Myslím si, že asi dohromady nedáme ani dvě kompletní čtyřky,“ mrzí Hačku s tím, že mimo hru jsou zranění David Radouch a Jakub Hric. „Navíc řadě našich hráčů začínají zimní fotbalové přípravy, což je pro většinu priorita. Takže potřebujeme uhrát v nejbližších kolech co nejvíce bodů,“ uvědomuje si českobudějovický futsalista, jenž během 11 utkání vstřelil pět gólů a na další tři přihrál.

Do konce základní části zbývá ještě devět zápasů. Už teď jsou ale Jihočeši se svým působením v nejvyšší soutěži poměrně spokojení. „Když dvakrát vyhrajeme, tak budeme mít 17 bodů. Pokud bychom i tak sestoupili, tak si myslím, že to ostuda nebude. Ale věříme, že se nám soutěž podaří zachránit,“ doplňuje.

K zápasu proti Slavii se Dynamo vrací ze Sportovní haly v Českých Budějovicích do tělocvičny Lokomotivy v Suchém Vrbném. „Hrajeme tam poslední tři roky. Daří se nám v ní. Orientace je přeci jen o něco jiná než ve Sportovce,“ přiznává Ondřej Hačka.

Zápas 14. kola nejvyšší soutěže futsalistů mezi Českými Budějovicemi a Slavií začíná v neděli v 19 hodin.

Témata: futsal