Momentka z futsalového utkání Vysoké Mýto (žlutá) vs Hradec.

Momentka z futsalového utkání Vysoké Mýto (žlutá) vs Hradec. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Vyhlídky futsalového Mýta ještě zčernaly. Na mistra jde bez dua střelců

  • 0
Bude to repríza futsalového semifinále z jara 2013. A stejně jako tehdy náleží Chrudimi v sérii s Vysokým Mýtem i letos role jasného favorita. První duel se hraje ve čtvrtek od 18 hodin v její domácí hale.

Strašně moc by chtěl s týmem vyhrát alespoň jeden zápas, ale před sérií s jedenáctinásobným šampionem zůstává trenér vysokomýtského Nejzbachu Roman Páral realistou.

„Chrudim je klubem, který v Česku předstihl dobu, má tým špičkové evropské úrovně,“ podotýká Páral. „Těším se na ni, ale přál jsem si samozřejmě někoho jiného. S Mýtem jsem byl třetí, čtvrtý, pátý... Snem by bylo finále,“ přiznává.

Na to si s největší pravděpodobností ještě bude muset nějaký čas počkat, protože vyřadit Chrudim, to by byl vyloženě sportovní zázrak. Ale jak před pár dny ukázal Leicester v anglické fotbalové lize, někdy se i takové věci stávají.

Letos má však Nejzbach s chrudimským Era-Packem bilanci 0:2 na zápasy při souhrnném skóre 0:13. V roce 2013, kdy se obě mužstva ve vyřazovací části utkala naposledy, si Mýto ani „neškrtlo“.

Rozhodující třetí mač pro něj skončil zcela nedůstojným debaklem 0:20. Páral navíc bude hned na úvod semifinále postrádat vykartovaného Kubáta a disciplinárně potrestaný Merkl už si letos asi play-off nezahraje vůbec - dostal stopku na tři zápasy za urážku rozhodčího. „Bude nám tak scházet hlavní ofenzivní síla,“ lituje Páral.

Do sestavy se nicméně vrátí kapitán Vágner, jenž si karetní trest odpykal v pátém čtvrtfinálovém zápase proti Spartě.

Chrudim, která v předchozím kole „přejela“ brněnské Tango, bude kompletní. Hráči v uplynulých dnech dřeli pod dohledem brazilských kondičních koučů, které na východ Čech vyslal bývalý trenér Era-Packu Cacau. Není přitom vyloučené, že by se on sám mohl objevit na chrudimské střídačce.

„Zatím v republice není, ale byli bychom hloupí, kdybychom případně nevyužili rad nejlepšího kouče na světě,“ říká sportovní ředitel Chrudimi Petr Horák, podle nějž bude z pohledu mistra v sérii záležet na proměňování šancí.

„Když je využijeme, je to bez problémů. Pokud ne, Mýto se urputně brání a rozchytá se mu brankář Libor Gerčák. To potom bývají nepříjemné zápasy,“ konstatuje Horák.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)