Čech Filip Nepejchal během kvalifikace střelců ze vzduchové pušky. (8. srpna...

Čech Filip Nepejchal během kvalifikace střelců ze vzduchové pušky. (8. srpna 2016) | foto: Michal Růžička, MAFRA

Nepejchal je juniorským vicemistrem Evropy ve vzduchové pušce

• 1
Talentovaný Filip Nepejchal přidal do své medailové sbírky stříbro z mistrovství Evropy ve střelbě ze vzduchových zbraní v Györu. Osmnáctiletý olympionik dnes v Maďarsku vyhrál kvalifikaci, před finálovou sérií ještě vedl, ale nakonec ziskem 249 bodů prohrál o pouhé dvě desetiny s Rusem Iljou Marsovem.

Nepejchal má ve vzduchovce na kontě senzační vítězství ze závodu Světového poháru, jehož dosáhl jako šestnáctiletý, juniorskou medaili ale v této disciplíně získal poprvé. Olympionik z Ria 2016, který byl za loňský rok spolu s atletkou Michaelou Hrubou vyhlášen nejlepším českým mladým sportovcem, je juniorským vicemistrem světa a dvojnásobným mistrem Evropy ve střelbě z libovolné malorážky na 3x40 ran.

Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě

ze vzduchových zbraní (Györ, Maďarsko)

Běžící terč:
Muži - finále:
1. Martinsson - Nyberg (oba Švéd.) 6:3, o 3. místo: Stěpanov - Prjanišnikov (oba Rus.) 6:4, ...v kvalifikaci 14. Jonáš (ČR).
Družstva: 1. Švédsko 1734.

Ženy - finále: Ejdenzonová - Rybovalovová 6:4, o 3. místo: Stěpanovová (všechny Rus.) - Majorová (Maď.) 6:2.
Družstva: 1. Rusko 1694 - světový rekord.

Vzduchová puška: Junioři: 1. Marsov (Rus.) 249,2, 2. Nepejchal 249,0, ...v kvalifikaci 13. Tichý, 48. Mikulčík (všichni ČR).

Juniorky: 1. Janssenová (Něm.) 250,3, ...v kvalifikaci 11. Brabcová, 40. Kokošoková, 57. Thurnwaldová (všechny ČR).

Vzduchová pistole: Junioři - smíšená družstva: 1. Jeninová, Aristarchov 480,7, ...v kvalifikaci 8. Bezděčná, Sochor, 23. Anna Dědová, Schejbal (všichni ČR).