Momentka ze zápasu Sparta - Česká Lípa

Momentka ze zápasu Sparta - Česká Lípa | foto: acspartafutsal.cz

Futsalová Sparta zdolala Minsk, jenže do Final Four LM jde Barcelona

• 0
Futsalisté Sparty ve druhém zápase elitní fáze Ligy mistrů v Minsku porazili domácí Stalicu 4:2, ovšem do závěrečného Final Four nepostoupí. Účast mezi nejlepší čtyřkou soutěže si po druhém vítězství ve skupině D zajistila favorizovaná FC Barcelona, která ve středu zdolala české šampiony 2:1 a nyní vyhrála nad ukrajinským Chersonem 4:2.

Sparťané stejně jako proti Barceloně dobře začali. V osmé minutě se jako první trefil Wilde a za pět minut zvýšil kapitán Drahovský po další přihrávce Amadeua.

Jenže krátce nato si Pražané zkomplikovali situaci. Brankář Vahala dostal červenou kartu za faul na Rogovika, který z penalty nezaváhal.

Svěřencům trenéra Simitčiho ve 30. minutě vrátil dvoubrankové vedení Amadeu, ale Minsk opět dokázal snížit díky Žigalkovi.

Těsně před koncem uzavřel skóre Drahovský proměněným dlouhým pokutovým kopem.

Pražané zakončí svůj premiérový ročník v LM sobotním utkáním proti Chersonu, v němž budou hrát už jen o konečné druhé místo ve skupině.

Futsalová Liga mistrů

Elitní skupina D v Minsku

Stalica Minsk - Sparta Praha 2:4 (1:2)
Branky: 15. Rogovik z pen., 37. Žigalko - 13. a 40. (z 10m kopu) Drahovský, 8. Wilde, 30. Amadeu. ČK: 15. Vahala (Sparta).

Sestava Sparty: Vahala (15. Cardoso, Plecitý) - Kocič, Amadeu, Wilde, Drahovský - Rick, Brahimi, Seidler, Křivánek, Hora, Grbeša. Trenér: Simitči.

Cherson - Barcelona 2:4 (1:2)

Tým Z V R P S B
1. Barcelona 2 2 0 0 6:3 6
2. Sparta Praha 2 1 0 1 5:4 3
3. Cherson 2 1 0 1 4:5 3
4. Minsk 2 0 0 2 3:6 0