Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek při Světovém poháru v Siguldě

Bobisté Dominik Dvořák a Jakub Nosek při Světovém poháru v Siguldě | foto: AP

Dvořák skončil na MS dvojbobů patnáctý, Friedrich má rekordní 10. titul

• 0
Dominik Dvořák a Jakub Nosek skončili na mistrovství světa v Altenbergu patnáctí v závodě dvojbobů, o jednu příčku zaostali za svým loňským maximem. Oproti sobotě si polepšili o dvě příčky, o patnácté místo se podělili v součtu časů ze čtyř jízd s korejskou posádkou.

Mistrem světa se stal posedmé za sebou Němec Francesco Friedrich, který včetně kategorie čtyřbobů vybojoval desátý titul a odpoutal se v čele historických statistik od italské legendy 50. a 60. let Eugenia Montiho. Domácí posádky obsadily kompletní stupně vítězů.

Dvořák byl po sobotě zklamaný z průběžného 17. místa a na úvod závěrečného dne předvedli s Noskem do té doby svoji nejlepší víkendovou jízdu. Znamenala dílčí jedenácté místo a průběžně posun o jednu pozici. V závěrečném kole se pak dokonce desátým časem ještě dotáhli na Korejce. Za vysněným umístěním v desítce zaostali o čtyři desetiny sekundy.

„Asi jsme čekali lepší výsledek, myslím, že jsme měli na to se podívat minimálně do desítky, a je mi to líto, že to tak nedopadlo,“ řekl v nahrávce pro média Dvořák, který na šampionátu startoval coby třetí muž konečného pořadí Světového poháru. „Čekali jsme top desítku a myslím, že připravený jsme na to byli,“ přitakal Nosek.

Němci Francesco Friedrich (vpravo) a Alexander Schüller pózují s pohárem po vítězství Altenbergu.

„Včerejšek byl určitě horší, dneska ty dvě jízdy, co se týče řízení, byly dobrý. Byly tam malý chybičky, ale tohle je druhá nejtěžší dráha na světě a myslím, že tady není nikdo z pilotů, kdo by zajel čtyři stabilní jízdy úplně bezchybný. Bojovali jsme ale až do konce a jsme rádi, jak to nakonec dopadlo,“ dodal Dvořák.

Třicetiletý Friedrich triumfoval poprvé s brzdařem Alexanderem Schüllerem. Předchozích pět titulů získal s Thorstenem Margisem a ten první v roce 2013 s Jannisem Bäckerem. Byli nejrychlejší ve všech jízdách, v té poslední vyrovnali místní startovní rekord a zvítězili s více než dvousekundovým náskokem před Johannesem Lochnerem a Ericem Frankem.

„Doteď je to šílený rok, jsme super spokojení. Škoda, že u toho nemohli být diváci,“ řekl Friedrich, který v této sezoně vyhrál 11 z 12 závodů SP dvojbobů a všechny čtyři jako pilot čtyřbobu.

Třetí skončili Hans Peter Hannighofer a Christian Röder, kteří se před poslední jízdou dělili o bronz s Michaelem Vogtem a Sandrem Michelem. Švýcaři ale finále nezvládli, zajeli shodný čas jako Dvořák a dokonce se propadli na pátou pozici.

Za týden se bude v Altenbergu závodit ve čtyřbobech.

MS v jízdě na bobech v Altenbergu (Německo)

Muži - dvojboby

1. Friedrich, Schüller 3:39,78,26 (54,83+55,41+54,64+54,90), 2. Lochner, Franke -2,05 (55,37+55,75+55,24+55,47), 3. Hannighofer, Röder (všichni Něm.) -2,23 (55,46+55,81+55,33+55,41), 4. Friedli, Haas -2,59 (55,51+55,88+55,35+55,63), 5. Vogt, Michel (všichni Švýc.) -2,63 (55,35+55,82+55,43+55,81), 6. Kibermanis, Miknis (Lot.) -2,94 (55,42+56,01+55,53+55,76), ...15. Dvořák, Nosek (ČR) -3,87 (55,81+56,26+55,77+55,81).