Dva starty, dva triumfy. Žokej Laube kraloval v Karlových Varech

Jubilejní ročník dostihu tříletých a starších středotraťařů vyhrál v těsném finiši Portorikos (vlevo) s žokejem Martinem Laubem v sedle, který doběhl do cíle o krk před Father Frostem. Toho v dostihu vedl žokej Jaromír Šafář. | foto: Marcela Kozová

6 2019
Karlovarští dostihoví příznivci si po dvoutýdenní přestávce opět užili kvalitní podívané. Páté dostihové odpoledne v neděli na Hipodromu Holoubek nabídlo za přítomnosti příjemného slunečného počasí sedmibodový smíšený program s dvojicí testů první kategorie, které ovládli svěřenci trenéra Wroblewského, a stoprocentní úspěšnost v nich zaznamenal žokej Martin Laube.

Nepočetná, ale kvalitní sestava tříletých a starších středotraťařů se sešla v tradiční 90. Ceně Města Karlovy Vary. Jako ústřední dostih byla uváděná již při slavnostním zahajovacím mítinku v roce 1899 a desítky let nosí přívlastek Memoriál Josefa Dolejšího jako památka na karlovarského rodáka a žokeje z 80. let minulého století. Čestné ceny vítězům u cílové podkovy předával jeho syn.

Pozornost byla upřena na Portorikose a Father Frosta a v tomto pořadí také proběhli cílem. Tempo diktoval až do rovinky Cawok, kde sice první pozici vyklidil dvojici zmiňovaných soupeřů, ale uhájil třetí místo před Oriental Glorym. Poslední proběhl cílem Orpheus.

Skromné pole pěti koní se sešlo i v jedničkové 11. Velké ceně BBAG. V mílovém dostihu vyhrazenému zahraničním nákupům zmiňované dražební společnosti se prosadil jediný zástupce tříletého ročníku - hnědák Amazing Gangster.

A znovu Martin Laube

V sedle účastníka letošního derby a druhého z Velké jarní ceny, který si tímto triumfem pravděpodobně oddálil přechod na překážky, dosáhl jubilejního desátého karlovarského prvenství Martin Laube. Druhé místo z předloňské edice tohoto dostihu si zopakoval Hello Hobby, třetí příčka patřila tempo udávajícímu bělouši Newer Now.

Mezinárodní příchuť měl Memoriál Jiřího Chaloupky, který spadal do seriálu Mistrovství amatérských jezdkyň Fegentri. Zúčastnilo se ho pět českých a šest zahraničních amazonek (Švýcarsko, Německo, Belgie, Norsko, Francie). Čestné ceny přebírala z rukou Václava Chaloupky a manželky Jiřího za vítězství s favoritkou Aztekou britská jezdkyně Carol Bartley.

V rámcovém překážkovém dostihu přidala do své letošní bilance své už třetí vítězství Chemineé vedená žokejem Janem Faltejskem. O obhajobu nedávného a velmi snadného triumfu se pokoušela Merella v sedle s Danou Bořánkovou, doběhla druhá.

90. CENA MĚSTA KARLOVY VARY

Memoriál Josefa Dolejšího, rovinový dostih (2000 metrů, tříletí a starší koně, dotace 135.000 korun): 1. Portorikos (žokej Laube, trenér Wroblewski, stáj TVD), 2. Father Frost (žokej Jaromír Šafář), 3. Cawok (žokej Jan Verner). Čas: 2:12,52. Výrok: boj krk - 2 1/4 - 3 1/4. VELKÁ CENA BBAG, rovinový dostih (1600 m, tříletí a starší koně, dotace 160.000 korun): 1. Amazing Gangster (ž. Laube, tr. Wroblewski, stáj AMP Invest sp z oo), 2. Hello Hobby (žokej Petr Foret), 3. Never Now (žokejka Kateřina Hlubučková). Čas: 1:40,89. Výrok: jistě 1 3/4 - krk - 7. DALŠÍ DOSTIHY: Cena Nadace města Karlovy Vary (IV.kategorie, 2400 metrů): Ema Ral (ž. Hlubučková) – Reine D´Argent (D.Vyhnálek) – Eowyn (žk. Míčová). Cena Holoubek Koncern (III. kat., 1600m): Fulmine Luna (ž. Florian) – Fable (ž. Verner) – Penseur (ž. Foret). Memoriál ing. Jiřího Chaloupky - dostih FEGNETRI - amatérky (IV. kat., 1600m): Azteka (C.Bartley GB) – Naes (T.Grbavčicová) – Dodybud (P.Bardon, Fr.). Cena společnosti BBAG (III. kat., 2000m): Uran (ž. Pavlíček) – Forever Dry (ž. Laube) – Top Gun (ž. Florian). Pohár Josefa Váni – Karlovarská Korunní 2019 (steeplechase III.kat., 3500m): Cheminée (ž. Faltejsek) – Merella (Bořánková) – Sottovento (ž. Myška).

Autor:

Sport v roce 2019

31. 8. - 15. 9. (Čína)
27. 9. - 6. 10. (Dauhá, Katar)
20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)

Nejčtenější

Kluž - Slavia 0:1, Kolář v závěru chytil penaltu, Liga mistrů je blíž

Lukáš Masopust (vlevo) ze Slavie se raduje se spoluhráči z gólu na hřišti Kluže.

VIDEO Kluž (Od našeho zpravodaje) Udělali první krůček, ale od vysněné Champions League je stále dělí ještě minimálně devadesát...

Signál přímo na Kluž. Masopustovi trenéři nevěřili, u gólu radil i Souček

Lukáš Masopust (vlevo) ze Slavie se raduje se spoluhráči z gólu na hřišti Kluže.

VIDEO Kluž (Od našeho zpravodaje) Nešlo mu to, na tréninku byl v té pozici několikrát, a ne a ne se trefit. Poprvé, podruhé, potřetí....

Erbanová zpět na ledě. Nic bych neudělala jinak, tvrdí o konci kariéry

Česká rychlobruslařka Karolína Erbanová na letišti Václava Havla pózuje se svou...

Je to téměř rok, co Karolína Erbanová oznámila, že končí s rychlobruslením. Na led se teď však...

V extralize není zájem o známá jména. Najdou práci Olesz a spol.?

Rostislav Olesz

Z hokejové extraligy se v novém ročníku možná vytratí pár známých jmen. Tři týdny před jejím...

O Ligu mistrů v barvách čínského partnera. Slavia nastoupí v zeleném

Trénink fotbalistů Slavie na hřišti rumunské Kluže.

Kluž (Od našeho zpravodaje) Slávističtí fotbalisté nastoupí do úvodního utkání play off Ligy mistrů na hřišti rumunské Kluži v...

Další z rubriky

Krasojízda karatistky Bürgerové. Stres neměla a má evropský titul

Karatistka Monika Bürgerová získala zlato na akademickém mistrovství Evropy v...

Českobudějovická karatistka Monika Bürgerová vyhrála turnaj v Záhřebu. A ne malý. Zlato přivezla z...

Svátek stolního tenisu v Olomouci. Přijede Boll i mladí Japonci

Vítězný pokřik japonského stolního tenisty Tomokazu Harimota na turnaji Czech...

Světová elita stolního tenisu po roce opět míří do Olomouce. Na turnaj Czech Open, který potrvá od...

Rychlostní kanoisté budou na MS bojovat i o olympiádu

Rychlostní kanoista Martin Fuksa během tréninku v Portugalsku

Světový šampionát, který se uskuteční od středy do neděle v maďarském Szegedu, bude pro rychlostní...

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na iDNES.cz