„Všichni naši fandové očekávali, jestli odrovnám i francouzského kosatníka, ale musím přiznat, že tentokrát jsem nejvíc trpěl sám. Pohmožděný kotník, oteklé a posekané nárty a ruka oteklá tak, že to bylo znatelné i přes rukavici,“ glosoval po závodě kormidelník David Křížek. Joubert totiž nahradil zraněné Milana Harmáčka a Zdeňka Adama, kteří s Křížkem střídavě nastupují na pozici kosatníka.
V Quiberonu se česko-francouzská dvojice postupně zlepšovala a sehrávala. V úvodním dnu se odjelo šest rozjížděk, Masterlan se v jedné vyšvihl až na druhou příčku. Další den již tolik nefoukalo a posádce se dařilo o poznání méně, kromě jedné páté příčky byly další výsledky horší. Dokonalé podmínky, hladká voda a sílící vítr čekaly lodě třetí den klání. „Katamarány začaly dosahovat závratných rychlostí a nebyla nouze o divoké situace a několik převržení,“ popisoval Křížek.
S Joubertem se tentokrát dokázali prosadit na čtvrtou a pátou pozici a těšili se na finálový den, kdy se za rozjížďku měl rozdávat dvojnásobný počet bodů. „Na celkové sedmé místo nám scházely pouhé dva body, na šesté šest. Vše bylo otevřené. Bohužel, vítr tentokrát nepřišel a výsledky se tak uzavřely po předchozích sedmnácti rozjížďkách,“ litoval plzeňský jachtař.
Další závod série se koná 14. - 16. června ve španělské Barceloně, tam už by Křížka měl doplnit jeden z dvojice Harmáček - Adam. „Quiberon přinesl nesmírně vyrovnaný závod, divoké jízdy ve vysokých rychlostech. Jednou jsem u návětrné brány jen těsně minul závodníka, který vypadl z lodě a díky plovoucí vestě se ani před námi nemohl potopit. Vše naštěstí dobře dopadlo,“ doplnil Křížek, který si pochvaloval spolupráci s francouzským jachtařským esem.
„Antoine je skvělý kosatník a hodně jsem se od něho přiučil. Teď to chci předat svým stálým kosatníkům. Doufám, že už budou na další závody ve formě a nastoupíme opět v ryze českém složení.“
Teď se ale Křížek chystá na mistrovství ČR katamaránů a 18. ročník Lipno Marathonu.