Momentka z futsalového derby Vysoké Mýto (žlutá) vs. Chrudim.

Momentka z futsalového derby Vysoké Mýto (žlutá) vs. Chrudim. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Chrudimští futsalisté v derby chybovali, už vyhlížejí další duely

  • 0
Kdo čekal, že futsalisté Chrudimi v pátečním venkovním derby s Nejzbachem Vysoké Mýto (3:1) svého soupeře nějak výrazně přejedou, musel být překvapený. V poločase Chrudim vedla „jen“ 1:0 a na výhru se nakonec pěkně nadřela.

„Ten gól jsme jí navíc úplně darovali a sami v první půli nevyužili velké šance,“ říkal v rozhovoru pro oficiální web ligy útočník Nejzbachu Lukáš Merkl.

„Kouč zvolil správnou taktiku, kterou bylo bránit od půlky a hlavně neuhnout ze žádného souboje, což jsme skvěle dodrželi,“ dodal.

Soupeře chválil i trenér Chrudimi Felipe Conde. „Nejzbach bránil opravdu velmi dobře. Jeho gólman navíc odchytal fantastický zápas,“ skládal poklony brazilský šéf střídačky. Svým svěřencům už ovšem tolik ne.

„Vůbec se nám nedařilo plnit původně stanovenou strategii. A to z několika důvodů: dělali jsme obrovské množství chyb, což v případě našeho týmu není normální, a navíc se velmi klouzalo hřiště. To naši hru dost narušovalo,“ stěžoval si Conde.

I přesto však nakonec stál na straně těch, kteří po utkání inkasovali gratulace. Proměněnou penaltou ve 34. minutě navázal na svůj zásah ze 4. minuty Everton a o tři minuty později na 3:0 zvýšil Tomáš Koudelka. Korigující zásah vysokomýtského Merkla na 1:3 už byl málo.

„Musíme se na to dívat hlavně tak, že jsme v derby získali tři body, které nás posouvají do přímého boje o první místo. Nejzbach je za námi, nyní se musíme soustředit na důležité zápasy v úterý a v pátek,“ vyhlásil Conde.

V úterý totiž Chrudim čeká semifinále poháru na palubovce Teplic (od 20.30) a v pátek od 20 hodin doma sehraje duel v nejvyšší soutěži s vedoucí Plzní (21 bodů), Chrudim je druhá, má o tři body méně a do obou duelů nejspíš nastoupí i s novou posilou, Brazilcem jménem Duio. Nejzbach hraje za týden od 19.30 venku s Brnem.

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)
Témata: futsal