Conor McGregor pije provokativně alkohol před zápasem v UFC před soupeřem Chabibem Nurmagomedovem, jenž je muslim a alkoholu se vyhýbá. | foto: AP

Jako muslim alkohol nepije. Soupeř ostře odbyl nabídku lítého McGregora

  • 24
Do obří show v Las Vegas zbývají dva týdny, 6. října se utká irská hvězda bojového sportu MMA Conor McGregor s dosud neporaženým ruským rváčem Chabibem Nurmagomedovem. Čtvrteční tisková konference byla pro McGregora ráj. Vytáhl alkohol, urážel, posmíval se a ukázal svou typickou ztřeštěnost.

McGregor byl zkrátka ve svém živlu. Nápadně barevné sako, sebevědomé pohyby těla, hlasité výkřiky. To vše navíc korunovaly dva pásy pro šampiona organizace UFC, které si McGregor přinesl s sebou ke stolu i přesto, že UFC mu je oba odebrala. O jeho příběhu od začátku roku 2018 jsme psali zde.

Napadení, soud, objetí s Putinem. Dva roky McGregor nezápasil, teď je zpět

MMA zápasník Connor McGregor se objímá s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem...

Rozjařenou náladu ukázal hned na začátku tiskové konference. Lhostejný k otázce novináře, spustil hořekování nad absencí fanoušků v sále.

„Kdybych já byl vlastník, fanoušky bych sem pustil. Pro ně přece zápasíme, oni platí lístky, oni si show zaslouží,“ křičel.

Právě fanoušci jsou podstatnou součástí McGregorova divadla.

Nurmagomedov seděl klidně a poslouchal. Věděl, co přijde hned potom. „Vrátil jsem se z lásky ke sportu, zavřu mu pusu. Téhle maličké kryse, maličké podrazácké lasičce, které naskakují čísla, ale když se má postavit sám za sebe, schová se a saje vlastní vemeno,“ narážel McGregor na incident u autobusu, na který zaútočil, aby Nurmagomedova vylákal. A připomněl, že dagestánský soupeř kdysi nosil McGregorova trička jako jeho fanoušek.

Cono McGregor si tiskové konference vždy náramně užívá.
Neurvalý Conor McGregor před zápasem v UFC.

Conor McGregor si tiskovou konferenci náramně užil.

Když se Nurmagomedov konečně dostal ke slovu, mluvil vyrovnaně až téměř lhostejně. „Tyhle urážky jsem čekal. Stejně ho rozdrtím.“

Tím McGregora samozřejmě akorát vyprovokoval, jeho další slova se tak ztratila v křiku bývalého šampiona UFC, jenž na pódium propašoval vlastní láhev whisky. Pomyslnou hranici však překročil, když Nurmagomedovovi skleničku s alkoholem nabídl s ironickým blahopřáním k narozeninám.

Nový kontrakt pro McGregora

Prezident UFC Dana White prozradil, že McGregor podepsal novou smlouvu na dalších šest zápasů v UFC. K tomu se stane McGregorova značka whisky „Proper whiskey“ oficiálním partnerem UFC.

Moc dobře věděl, že soupeř je muslim.

„Já nepiju. Nikdy,“ odbyl Ira ostře. Zato prezident UFC se napil. „Myslíš, že ti tvá whisky pomůže? Nechápu to,“ ptal se následně. To už měl ale McGregor nohy na stole a vítězoslavně se křenil k novinářům.

Nurmagomedova ale naštvala ještě jedna věc. Když se jeden z novinářů dostal ke slovu, oba zápasníky oslovil. 

„Salam alejkum, Chabibe. Vám gratuluji k návratu Conore,“ když byl zastaven. To se Nurmagomedov ohradil: „Nemůžete mě pozdravit salam alejkum, když pak gratulujete někomu s alkoholem v ruce!“

Conor McGregor vs. Chabib Nurmagomedov, mezi nimi šéf UFC Dana White.
Cono McGregor pořvává na Chabiba Nurmagomedova před zápasem v UFC, mezi nimi...

Tisková konference - Conor McGregor vs. Chabib Nurmagomedov

Celá konference se táhla v režii rozdivočelého McGregora. I Nurmagomedov se častokrát nechal unést, takže na sebe oba několik minut pořvávali. „Kdybys tehdy vyšel z autobusu, byl bys v rakvi a já v cele. A tahle událost by se neděla,“ shrnul nakonec McGregor. 

Conor McGregor (vpravo) vs. Chabib Nurmagomedov. Dva soupeři UFC se dívají sami...

„Já nemám rád, když lidi sprostě nadávají. Nemohu to opětovat, protože se dívá příliš mnoho mladých lidí. Sledují jeho, mě. Nechci pro ně být špatným příkladem,“ udržoval Nurmagomedov tvář co nejvíce bez emocí.

Na ukázku dvou odlišných osobností, které se 6. října utkají v Las Vegas v oktagonové kleci, se můžete podívat níže. McGregor zde Nurmagomedovovi šeptá: „Podívej se mi do očí, chlapče, jsi mrtvý. Jsi mrtvý. Vidím modré rty. Modré rty. Dýchej kluku. Oddechni si.“

21.září 2018 v 02:48, příspěvek archivován: 24.září 2018 v 16:13

VIDEO: Khabib vs McGregor October 6th on PPV https://t.co/VswvTdQEha

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Khabib vs McGregor October 6th on PPV https://t.co/VswvTdQEha

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)