PRASKÁ ČELIST. Ladislav Kutil (vpravo) inkasuje pravý hák od Luboše Šudy. | foto: Vladimír Vořechovský

Favorit Kutil padl na kolena se zlomenou čelistí. Českým mistrem je Šuda

  • 2
Souboj dvou nejlepších českých profesionálních boxerů křížové váhy do 91 kilogramů byl vrcholem letošních Heroes Gate v našlapané Aréně na Spartě. Rozhodla osmá minuta, ostrý hák Luboše Šudy na bradu Ladislava Kutila a prasklá čelisti. Dramatický zápas skončil technickým k.o.

Kompletně vyprodaná aréna při sledování závěrečného souboje dlouhého bojového večera halasně fandila spíše spoluorganizátorovi největší akce bojových sportů v Česku Kutilovi, ten však nebyl na souboj tak dobře připraven jako boxer z Kralup nad Vltavou.

Oba se na souboj dlouho připravovali, Vždyť se mu bránili přes deset let. Až ve 36 letech svolili k bratrovraženému souboji, ve Sparta aréně se rozhodlo, kdo je lepší.

Pohyblivější a techničtější Kutil byl v souboji dvou přátel, z nichž ani jeden ještě na českém území neprohrál, mírným favoritem a v prvních kolech se také zdálo, že menšího Šudu musí dřív nebo později trefit.

Kutil využíval lepší techniky i delších paží a párkrát svého soupeře přes jeho kryt trefil. Nešlo však o velmi silné rány a Šuda neotřesen stál proti němu dál jako skála a odrážel jednu ránu za druhou.

"Chtěl jsme ho unavit, nechat ho vystřílet rány a poté zaútočit," řekl po utkání Šuda, který po pátém kole ožil a z obranného krytu začínal stále častěji vyrážet k bleskovým protiakcím.

Boxer s přezdívkou Pitbul získával více bodů a Kutil na druhé straně jakoby začal ztrácet dech. Již částečně oslaben přistoupil na boj u těla, kde měl i podle papírových předpokladů podsaditý Šuda navrch. Po šestém kole již Kutil nastupoval s roztrhnutým obočím a zdálo se, že dřív nebo později musí skončit na zemi.

ČESKÝ ŠAMPION. Luboš Šuda po vítězném souboji s Ladislavem Kutilem.

ČESKÝ ŠAMPION. Luboš Šuda po vítězném souboji s Ladislavem Kutilem.

V závěru osmého kola Šuda rozhodl. V jedné z tvrdých kombinací přistál na Kutilově bradě tvrdý pravý hák. Chránič zubů mu vyletěl z pusy, zranil si jazyk a praskla mu sanice.

Otřesený Kutil zůstat stát na nohou, k zemi neklesl. Věděl však, že s takovým zraněním pro něj souboj skončil a poklekl, aby ho rozhodčí mohl odpočítat. Poté proklouzl mezi provazy a rychle vyrazil pryč z ringu za lékařem.

Luboš Šuda obhájil pozici české jedničky křížové váhy a získal profesionální titul českého šampióna TKO v 8. kole. Mistrovský pás přebíral z rukou nejslavnějšího českého boxera současnosti Lukáše Konečného po 27. výhře v profesionální kariéře.


Sport v roce 2019

20. 9. - 2. 11. (Japonsko)
26. 12. - 5. 1. (Ostrava a Třinec)