Ty řešily osud své sportovní činnosti v souvislosti s restrikcemi proti šíření koronaviru.
Zatímco například posilovny a bazény jsou uzavřeny pro všechny, u vnitřních i venkovních sportovišť je situace jiná. „Tělocvičny a vnitřní sportovní plochy fungují, jen nemůže být na jednom místě více než 30 osob. To potvrdil také ministr zdravotnictví a náš právní rozbor,“ uvedl předseda ČUS Miroslav Jansta s odkazem na slova ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na dnešní tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády.
Nelze hrát už ani bez diváků. Stát zastavil sport v zemi![]() |
Trénovat se tedy v omezených počtech může. „Když bude v jedné tenisové hale trenér a svěřenec, neměl by být problém,“ poznamenal Jansta. Bezprecedentní situací se zabývá také Národní sportovní agentura. „Předseda Milan Hnilička se snaží o to, aby alespoň trénování bylo zachováno, s čímž souhlasíme,“ doplnil Jansta.
Třeba volejbalisté ale netrénují. „Některé kluby se na nás obrátily. Dáváme pouze doporučení, hlavně se odvoláváme na vládní nařízení. Nevím o tom, že by někde probíhaly organizované tréninky. Umím si představit, že některé areály, které slouží z části pro veřejnost, mohou v omezeném režimu v tuto chvíli dále fungovat,“ uvedl předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta.