ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: AP

Dvořákův čtyřbob se šestým místem postaral o české maximum na ME

• 0
Dominik Dvořák se šestým místem na mistrovství Evropy čtyřbobů ve Winterbergu postaral o nejlepší český výsledek v historii. V závodu Světového poháru, jehož bylo ME součástí, zopakoval páteční sedmou příčku. Všechny medaile získali Němci, evropský titul počtvrté za sebou vybojoval Johannes Lochner.

Českým maximem na ME čtyřbobů dosud byla devátá pozice, kterou obsadila posádka Iva Danileviče v roce 2004 a následně ji třikrát zopakoval Jan Vrba. Ve dvojbobech dosáhli výjimečného úspěchu Danilevič s Romanem Gomolou, kteří v roce 2007 senzačně vyhráli šampionát v Cortině d’Ampezzo.

Před Vánoci Dvořák s kolegy Dominikem Suchým, Janem Šindelářem a Jakubem Noskem obsadili v americkém Lake Placid 12. a 10. příčku. V pátek byli ve Winterbergu sedmí v prvním závodě na evropské půdě a sedmé místo jim patří i v průběžném hodnocení seriálu.

Lochner o pouhé dvě setiny sekundy předčil olympijského vítěze a úřadujícího mistra světa Francesca Friedricha, bronz vybojovala posádka Nica Walthera. Česká čtveřice na medaili ztratila přesně půl sekundy.

Závody SP a ME v jízdě na bobech ve Winterbergu (Německo)

Muži:
Čtyřboby: 1. Německo (Lochner, F. Bauer, Weber, Rasp) 1:50,54 (55,53+55,01), 2. Německo (Friedrich, C. Bauer, Schüller, Margis) -0,02 (55,38+55,18), 3. Německo (Walther, Krenz, Korona, Franke) -0,22 (55,58+55,18), ...7. (v ME 6.) ČR (Dvořák, Suchý, Šindelář, Nosek) -0,72 (55,83+55,43).
Průběžné pořadí SP (po 4 z 8 závodů): 1. Friedrich 827, 2. Lochner 819, 3. Kripps (Kan.) 810, ...7. Dvořák 608.

Ženy: 1. Schneiderová, Lipperheideová 1:55,46 (57,45+58,01), 2. Jamankaová, Drazeková -0,04 (57,53+57,97), 3. Nolteová, Leviová (všechny Něm.) -0,13 (57,50+58,09).