Člen týmu Prague Lions Gerco Schröder s koněm Glock`s Cognac Champblanc nad jednou z překážek během Prague PlayOffs 2019. | foto: ČTK

Nervy pro Kellnerovou a spol. Jsem ráda, že jsme postoupili, řekla

  • 16
Společně s dalšími členy parkurového týmu Prague Lions stála bezprostředně u kolbiště. Zatímco její tři parťáci bojovali o postup do semifinále Super Cupu, Anna Kellnerová trnula v zákulisí. „Nakonec jsem strašně ráda, že to kluci dokázali,“ chválila česká jezdkyně, jež na Prague PlayOffs nestartuje kvůli zranění.

Počáteční nervozita.

Stres.

Úleva.

A nakonec štěstí.

Domácí tým Prague Lions slavil ve čtvrtek večer v pražské O2 areně vytoužený postup do semifinále Super Cupu v rámci parkurového Global Championship.

Kellnerová se kvůli zlomenině stehenní kosti, kterou si přivodila v květnu, českým fanouškům po roce znovu představit nemohla. Sestavu Niels Bruynseels, Gerco Schröder a Marc Houtzager tak podporovala v zákulisí.

Fotogalerie

Bruynseels čtvrtfinálový parkur s dvanácti překážkami na hřbetu klisny Gancia de Muze zvládl čistě. Avšak hned druhý Schröder s Glock's Cognac Champblanc zapsal tři chyby.

Šance pražského výběru na postup mezi osm nejlepších týmů rázem klesly.

Kellnerové a spol. se tak před závěrečným vystoupením Houtzagera honilo hlavou: „Třetí parkur musí být čistý.“

A přesně to loňský vítěz, který Super Cup v Praze ovládl v barvách sestavy Madrid in Motion, dokázal. „Marc zabojoval. Ale Jessica to všechno krásně vyřešila, bylo to o čase,“ doplnila Kellnerová.

Co tedy zkušený 48letý Nizozemec s 12letým valachem Calimerem od Kürtenové uslyšel?

„Musíš být čistý a musíš parkur absolvovat rychleji než obvykle.“

Rychle načrtnutý plán Prague Lions vyšel. Mezi týmy, které zapsaly dohromady 12 trestných bodů, totiž patřili k těm nejrychlejším. A ve výsledkové listině obsadili sedmé místo.

K radosti fanoušků se tak domácí výběr představí i v pátečním semifinále. Arenou se tedy opět rozezní zvuky známé písně Highway To Hell, která je hnala za postupem.

„A určitě u ní zůstaneme,“ uzavřela Kellnerová. 

Sport v roce 2020

30. 11. 2019 - 22. 3. 2020 (přehled závodů)
26. 12. 2019 - 5. 1. 2020 (Ostrava a Třinec)
8. - 24. 5. 2020 (Švýcarsko)
12. 6. - 12. 7. 2020 (13 měst)
24. 7. - 9. 8. 2020 (Tokio)