94. ročník cyklistického závodu, 7. - 29. července (3550 km)
Tour de France 2007

Články o Tour de France

Závodníky čeká prolog + 20 etap s těmito profily:

11 rovinatých etap
6 horských etap
1 středně horská etapa
2 individuální časovky


Průběh závodu

KONEČNÉ POŘADÍ:
1. Contador (Šp.) 91:00:62, 2. Evans (Austr.) -23, 3. Leipheimer (USA) -31, 4. Sastre - 7:08, 5. Zubeldia -8:17, 6. Valverde (všichni Šp.) -11:37, 7. Kirchen (Luc.) -12:18, 8. Popovyč (Ukr.) -12:25, 9. Astarloza -14:14, 10. Pereiro (oba Šp.) -14:25.
Podrobnosti

29. července - 20. etapa (146 km):
1. Bennati (It.) 3:51:03 hod., 2. Hushovd (Nor.), 3. Zabel (Něm.), 4. Hunter (JAR), 5. Boonen (Belg.), 6. Chavanel (Fr.), 7. Cancellara (Švýc.), 8. Millar (Brit.), 9. Förster Něm.), 10. Quinziato (It.) všichni stejný čas.
Podrobnosti


28. července - 19. etapa:
Časovka 55,5 km: 1. Leipheimer (USA) 1:02:45, 2. Evans (Austr.) -50, 3. Karpec (Rus.) -1:56, 4. Popovyč (Ukr.) -2:01, 5. Contador -2:18, 6. Gutiérrez (oba Šp.) -2:26,
7. Hincapie (USA) -2:32, 8. Pereiro (Šp.) -2:35, 9. Hoste (Belg.) -2:48, 10. Astarloza (Šp.) -2:49
Podrobnosti

27. července - 18. etapa:
Cahors - Angouleme (211 km):
1. Casar (Fr.) 5:13:31, 2. Merckx (Bel.), 3. Lefevre (Fr.), 4. Boogerd (Niz.) všichni -1, 5. Boonen (Bel.), 6. Hunter (JAR), 7. Zabel (Něm.), 8. Chavanel (Fr.), 9. Eisel (Rak.), 10. Hushovd (všichni Nor.) -8:34.
Podrobnosti

26. července - 17. etapa
Pau - Castelsarrasin (188,5 km): 1. Bennati (It.) 4:14:04, 2. Fothen (Něm.), 3. Elmiger (Švýc.), 4. Voigt (Něm.) všichni stejný čas, 5. Millar (Brit.) -2:41, 6. Tosatto -2:43, 7. Quinziato, 8. Righi (všichni It.) oba -3:20, 9. Boonen (Belg.), 10. Chavanel (Fr.) oba -9:37.
Podrobnosti

25. července - 16. etapa
Orthez - Gourette (218,5 km):
1. Rasmussen (Dán.) 6:23:21, 2. Leipheimer (USA) -26, 3. Contador (Šp.) -35, 4. Evans (Austr.) -43, 5. Soler (Kol.) -1:25, 6. Zubeldia -1:52, 7. Cobo -1:54, 8. Sastre -2:12, 9. Pereiro, 10. Valverde (všichni Šp.) oba -2:27.
Podrobnosti

23. července - 15. etapa:
Foix - Loudenvielle-le-Louron (196 km):
  1. Vinokurov (Kaz.) 5:34:28, 2. Kirchen (Luc.), 3. Zubeldia oba -51, 4. Cobo -58, 5. Garate -2:14, 6. Arroyo (všichni Šp.) -3:23, 7. Köhl (Rak.), 8. Van de Velde (USA) oba -4:25, 9. Turpin (Fr.) -5:16, 10. Contador (Šp.) -5:31.
Podrobnosti

22. července - 14. etapa
Mazamet - Plateau-de-Beille (197 km):
1. Contador (Šp.) 5:25:48 hod., 2. Rasmussen (Dán.) stejný čas, 3. Soler (Kol.) -37, 4. Leipheimer (USA) -40, 5. Sastre (Šp.) -53, 6. Klöden (Něm.), 7. Evans (Austr.) oba -1:52, 8. Colom (Šp.), 9. Kašečkin (Kaz.) oba -2:23, 10. Popovyč (Ukr.) -3:06.
Podrobnosti

21. července - 13. etapa
Albi, časovka (54 km):
1. Vinokurov (Kaz.) 1:06:35 hod., 2. Evans (Austr.) -1:14, 3. Klöden (Něm.) -1:39, 4. Kašečkin (Kaz.) -1:44, 5. Wiggins (Brit.) -2:14, 6. Popovyč (Ukr.) -2:16, 7. Contador (Šp.) -2:18, 8. Chavanel (Fr.) -2:38, 9. Leipheimer (USA) -2:39, 10. Astarloza (Šp.) -2:42.
Podrobnosti

20. července - 12. etapa
Montpellier - Castres (178,5 km):
1. Boonen (Belg.)  4:25:32,  2. Zabel (Něm.), 3.  Hunter (JAR),  4.  Bennati (It.),  5.  Hushovd (Nor.), 6.  Eisel (Rak. ), 7.  Chavanel, 8. Jalabert (oba Fr. ),  9.  Förster (Něm.), 10. Kašečkin (Kaz.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

19. července - 11. etapa
Marseille - Montpellier (182,5 km):
1. Hunter (JAR) 3:47:50, 2. Cancellara (Švýc.), 3. Fischer (Braz.), 4. Pozzato, 5. Ballan, 6. Bossoni, 7. Corioni (všichni It.), 8. Gilbert (Belg.), 9. Bonnet (Fr.), 10. Kirchen (Luc.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

18. července - 10. etapa
Tallard - Marseille (229,5 km):
1. Vasseur 5:20:24, 2. Casar (oba Fr.), 3. Albasini (Švýc.), 4. Halgand (Fr.), 5. Voigt (Něm.) všichni stejný čas, 6. Scheirlinckx (Belg.), 7. Bossoni (It.) oba -36, 8. Burghardt (Něm.) -1:01, 9. Kučynskij (Běl.), 10. Flecha (Šp.) oba -2:34.
Podrobnosti

17. července - 9. etapa
Val-d'Isere - Briancon (159,5 km):
1. Soler (Kol.) 4:14:24, 2. Valverde (Šp.), 3. Evans (Austr.) oba -38, 4. Contador -40, 5. Mayo (oba Šp.), 6. Rasmussen (Dán.), 7. Leipheimer (USA) všichni -42, 8. Kirchen (Luc.), 9. Klöden (Něm.), 10. Sastre (Šp.) všichni -46.
Podrobnosti

16. července - VOLNÝ DEN
Podrobnosti


15. července - 8. etapa
Le Grand-Bornand - Tignes (165 km):
1. Rasmussen (Dán.) 4:49:40, 2. Mayo -2:47, 3. Valverde (oba Šp.) -3:12, 4. Moreau (Fr.) , 5. F. Schleck (Luc.), 6. Evans (Austr.), 7. Kašečkin (Kaz.) všichni -3:13, 8. Contador (Šp.) -3:31, 9. Meňšov (Rus.), 10. Sastre (Šp.) oba -3:35.
Podrobnosti

14. července - 7. etapa
Bour en Bresse - Le Grand-Bornand (197,5 km):
1. Gerdemann (Něm.) 4:53:13, 2. Landaluze -40, 3. De la Fuente (oba Šp.) -1:33, 4. Soler (Kol.) -2:14, 5. Lefevre (Fr.) -2:21, 6. Wegmann (Něm.) -3:32, 7. Garate, 8. Florencio (oba Šp.), 9. Moreau (Fr.), 10. Valverde (Šp.) všichni -3:38. Průběžné pořadí: 1. Gerdemann 34:43:40, 2. Landaluze -1:24, 3. De la Fuente -2:45, 4. Lefevre -2:55, 5. Soler -3:05, 6. Klöden (Něm.) -3:39, 7. Gusev -3:51, 8. Karpec (oba Rus.) -3:52, 9. Astarloza (Šp.) -3:55, 10. Dekker (Niz.) -3:57.
Podrobnosti

13. července - 6. etapa
Semur en  Auxois - Bour en Bresse (199,5 km):
1. Boonen (Belg.) 5:20:59 hod., 2. Freire (Šp.), 3. Zabel (Něm.), 4. Chavanel (Fr.), 5. Hushovd (Nor.), 6. Bennati (It.), 7. Förster (Něm.), 8. Hunter (JAR), 9. Feillu (Fr.), 10. Fischer (Braz.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

12. července - 5. etapa
Chablis - Autun (182,5 km):
1. Pozzato (It.) 4:39,01, 2. Freire (Šp.), 3. Bennati (It.), 4. Kirchen (Luc.), 5. Zabel (Něm.), 6. Hincapie (USA), 7. Moreni (It.), 8. Schumacher (Něm.), 9. Tankink (Niz.), 10. Pineau (Fr.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

11. července - 4. etapa
Villers - Cotteréts - Joigny (193 km):
1. Hushovd (Nor.) 4:37:47, 2. Hunter (JAR), 3. Freire (Šp.), 4. Zabel (Něm.), 5. Napolitano (It.), 6. Steegmans (Belg.), 7. Förster (Něm.), 8. Boonen (Belg.), 9. Chavanel (Fr.), 10. Cavendish (Brit.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

10. července - 3. etapa (236,5 km): 1. Cancellara (Švýc.) 6:36:15, 2. Zabel (Něm.), 3. Napolitano (It.), 4. Boonen (Belg.), 5. Hunter (JAR), 6. Förster (Něm.), 7. McEwen (Austr.), 8. Eisel (Rak.), 9. Cavendish (Brit.), 10. Haussler (Něm.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

9. července -  2. etapa (168,5 km): 1. Steegmans 3:48:22, 2. Boonen (oba Belg.), 3. Pozzato (It.), 4. Hunter (JAR), 5. Feillu (Fr.), 6. McEwen (Austr.), 7. Zabel, 8. Haussler (oba Něm.), 9. Freire (Šp.), 10. Chavanel (Fr.) všichni stejný
Podrobnosti

8. července - 1. etapa
Londýn - Cantenbury (203 km):
1. McEwen (Austr.) 4:39:01, 2. Hushovd (Nor.), 3. Boonen (Belg.), 4. Chavanel, 5. Feillu (oba Fr.), 6. Förster (Něm.), 7. Freire (Šp.), 8. Burghardt (Něm.), 9. Ventoso (Šp.), 10. Vaitkus (Lit.) všichni stejný čas.
Podrobnosti

7. července - prolog
Londýn  (7,9 km):
1. Cancellara (Švýc.) 8:51 min., 2. Klöden (Něm.) -13, 3. Hincapie (USA), 4. Wiggins (Brit.) oba -23, 5. Gusev -25, 6. Karpec (oba Rus.) -26, 7. Vinokurov (Kaz.) -29, 8. Dekker (Niz.) -30, 9. Quinziato (It.) -31, 10. Vaugrenard (Fr.) -32.
Podrobnosti

Najdete na iDNES.cz