Štafeta mužů na 4x7,5 kilometru - SP v biatlonu v Anterselvě

Závod komentuje Petr Procházka.

Hezký a pohodový zbytek víkendu.

Český biatlonista

Česká štafeta skončila patnáctá a jen těsně nebyla stažena ze závodu. Střelecká bilance 2+11 a konečné manko 5 minut a 36 vteřin.

Trestné kolo pro Adama Václavíka.

Německo na trati stíhá Francii, Latypov se naopak nepřibližuje.

Na druhé místo jde Francie a bude mít zřejmě dostatečný náskok.

Christiansen potřeboval jeden náhradní náboj. To znamená, že Norsko dnes zvládlo osmipoložkový závod s bilancí 0+4. Snad i kdyby teď jel Christiansen ze střelnice až do cíle bez hůlek, jasně by vyhrál.

Poslední položka.

Adam Václavík potřeboval jeden náhradní terč a polepšil si na 15. místo.

Rus Latypov musí na trestné kolo, kam míří také Kanada.

Náskok Norska už činí minutu a půl. Druhá je Francie a třetí Německo.

Christiansen nepotřeboval žádný náhradní náboj. Těžko říct, co by Nory mohlo připravit o triumf. Snad ani dva trestné okruhy na poslední položce...

Sedmá položka.

Jakub Štvrtecký předal Adamu Václavíkovi na 17. místě.

Štafety Slovenska a Polska jsou ze závodu odvolány, protože byly dostiženy o celé kolo.

6. Rakousko

Jakub Štvrtecký stál na střelnici opravdu velmi dlouho, ale trestnému kolu se díky dvěma náhradním nábojů vyhnul. Češi jedou na 18. místě a před sebou mají Litvu.

Druhý Desthieux ztrácí 51 vteřin. Na předávce to klidně může být přes minutu. Třetí je Německo a čtvrtá Kanada.

Johannes Boe se před olympiádou dostává do formy. Opět rychle sundal všechny terče a bude mít obrovský náskok.

Šestá střelba.

Norsko už vede o 43 vteřin před tandeme Francie - Německo.

Jakub Štvrtecký potřeboval jeden náhradní náboj. Propadl se na 20. místo za Kazachstán.

Také domácí Itálie se vyhnula trestnému kolu posledním nábojem.

Na druhé místo se dostalo Německo, třetí je Francie. Loginov se zachránil až poslední nábojem.

Parádní rychlopalba Nora. Tohle bude možná rozhodující úsek.

Pátá střelba.

Loginov a Destieux ztrácejí 21 vteřin, Johannes Boe zvyšuje náskok.

Milan Žemlička předal Jakubovi Štvrteckému na 19. místě, se ztrátou dvou minut a 44 vteřin. Na střelnici byl sice skvělý, ale na trati velmi pomalý.

6. Kanada

Bělorus Lazouski vyletěl ve sjezdu z tratě. Na stejném místě, jako včera Lucie Charvátová. Ztratil při tom lyže i hůlky.

Norský náskok činí osmnáct vteřin. Rusko se dotáhlo na štafety před sebou, naopak lehce odpadá Ukrajina.

Milan Žemlička přidal i druhou nulu. Češi jsou osmnáctí.

Druhé je Německo a třetí Francie, těsně za nimi Rusko a Ukrajina.

Tarjei Boe vyčistil všechny terče a pokračuje na prvním místě.

Čtvrtá střelba.

Tarjei Boe vede už o 17 vteřin. Před střelbou se může pečlivě zklidnit.

Podle očekávání se do druhé desítky propadlo Švédsko, které jede bez svých nejlepších závodníků.

Milan Žemlička zastřílel čistě a polepšil českému týmu na 22. místo. Před sebou má Japonsko a Litvu.