Česko – Švédsko 27:27 (11:12)
Nejvíce branek: Babák 6, Piroch 5, Jakub Hrstka 4 – Sandell 5, Wanne 5/5, Claar 4. Rozhodčí: Gubica, Milošević. Sedmimetrové hody: 0 – 5/5. Vyloučení: 4:3.

Je konec! Český tým srdnatě bojoval se švédskými vicemistry Evropy a vybojoval velmi cennou remízu. Postup do další fáze turnaje si však zajistili Švédové, a to díky lepšímu skóre v základní skupině po stejném počtu získaných bodů. Viděli jsme zápas fantastické úrovni, hodné vyřazovacích bojů, kde nechyběly parádní útočné akce, ale ani výborné výkony gólmanů. Pohledem na statistiky se s vámi loučím a těším se u dalších zápasů nashledanou.

Konec zápasu.

60

Faul na Felixe Claara, Švédi mají vyhodu ještě jedné akce.

60

Oddechový čas pro hosty. Zbývá nám dvacet vteřin do konce druhého poločasu.

60

Tomáš Babák v klíčové chvíli vzal zodpovědnost na sebe a srovnal skóre zápasu!

59

Claar fauluje a nechává tak Čechy u míče.

59

Lukas Sandell procedil míč přes Mrkvu, který sice míč ztlumil u pravé tyče, ale nedokázal jej zastavit před čarou.

58

Tomáš Piroch se položil do střely s velkým sebevědomím a zamířil velmi přesně k tyčce.

58

Po faulu na Reichla pokračují muži v červeném v útočné hře.

57

Oscar Bergendahl si přeci jen našel mezírku mezi dvěma českými hráči a zamířil svou ránu k pravé tyči.

56

Jakub Hrstka byl úplně volný na středu brankoviště a nemýlil se.

56

Felix Niklas Claar napřáhl z dobrých deseti metrů a propálil Mrkvu!

56

Signalizovaná pasivita pro "Tre Kronor"

55

Důrazná obrana českého mužstva nepouští švédské hráče do střeleckého pokusu.

54

Oddechový čas pro hosty.

54

Matěj Klíma se prodral přes dva obránce Švédů a úspěšně zakončil.

54

Jim Gottfridsson předvedl svou dominanci střelou bez výskoku přímo k tyči.

53

Tvrdá rána Sandella skončila na břevně české branky.

53

Tomáš Babák prožívá fantastický druhý poločas. Tentokrát se prezentoval úspěšnou střelou z pravé strany hřiště.

52

Oddechový čas pro domácí.

51

Niclas Ekberg zarotoval míč přesně pod nohy Mrkvy. Famózní zakončení pravého křídelníka.

51

Pirochova ztráta dostává do útočné kombinaci švédské házenkáře.

50

Gottfridson tvrdě vypálil z levé spojky, ale pouze do připravéného bloku české obrany.

49

Vojtěch Patzel srovnal skóre zápasu na 22:22. Uvidíme, jak zareagují Švédové.

49

A ani teď nenašel Lukas Sandell recept na Tomáše Mrkvu.

48

Tomáš Babák se prosadil slabší ranou, která určitě překvapila Paličku.

48

Prorážení švédského mužstva na hraně brankoviště.

47

Tomáš Mrkva ztlumil Sandella při střele zblízka.

46

Jakub Hrstka se po delší odmlce ukázal ve velmi dobrém světle na levém křídle.

46

Český tým začal selhávat v obranné fázi v nejhorší možný okamžik.

46

Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Švédsko (Hampus Wanne).

45

Tomáš Babák si našel ideální prostor na středu hřiště a neměl problém zakončit přesně k tyči.

45

Hampus Wanne se nemýlí! Již čtvrtý gól tohoto hráče ze značky sedmimetrového hodu.

45

Gottfridson vybojoval svým důrazem další sedmičku pro Švédy.

44

Vít Reichl je na centru opravdu velmi přesný. Další parádní únik od obránce, navíc s výborně umístěnou střelou v pádu.

43

42

Vít Reichl skvěle zužitkoval příhrávku Pirocha a z bezprostřední blízkosti zakončil přesně.

42

Felix Niklas Claar si našel prostor mezi centry a propálil Mrkvu.

41

Gottfridson se nedostal ke střelbě přes dobře bránícího Kašpárka.

40

40

Tomáš Mrkva chytil neskutečným způsobem sedmičku Wanneho, ale ta se bude pro překvapení všech opakovat!

39

Matěj Klíma sebral míč švédské střední spojce a z protiútoku snížil na rozdíl jediné branky.

38

Emil Mellegärd využil rychlého brejku k pohotovému zakončení.

38

Matěj Klíma zasáhl pouze břevno švédské brány.

37

Albin Lagergren předvedl výbornou individuální akci a zakončil tvrdě svou levačkou.

37

Tomáš Babák je zatím v druhém poločase neomylný.

36

35

Vyloučení v týmu Česko.

35

Tomáš Babák srovnal skóre zápasu rychlým náběhem ze středu devítky.

35

Švédi zavřeli prostor před brankovištěm a nechtěji pustit české hráče do střely.

34

Miroslav Jurka zachytil míč po odrazu od tyče po Kašpárkově střele. Češi pokračují v útočné kombinaci.

34

Felix Niklas Claar velmi jednoduše zakončil přes Mrkvu.

33

Stanislav Kašpárek měl více volného prostoru na pravé spojce a vůbec se nemazlil se švédským brankářem.

33

Oscar Bergendahl zužitkoval svoji váhu, obtočil se kolem obránce a pohotově zakončil z pozice centra.

32

Matěj Klíma zakončil přes střídajícího gólmana Petera Johannessona

32

Tomáš Mrkva ztlumil Carlsbogorda!

31

Česká defenzíva zůstává naprosto kompaktní na spojkách.

31

Švédští házenkáři se vrhají do prvního útoku druhé půle.

31

Začal druhý poločas.

Viděli jsme opravdu velmi tvrdý první poločas v duelu Česka se Švédskem. Vynikali především gólmani Mrkva s Paličkou a také precizní obrany! V útočné fázi měli obě mužstva spoustu příležitostí a ukázali, že jim není cizí zakončit z jakékoliv herní pozice. V dresu Švédska vynikal Lukas Sandell, který vstřelil už čtyři góly, mezi Čechy je prozatím nejaktivnějším střelcem čtyřgólový Tomáš Piroch. Těšmě se na druhý poločas tohoto klíčového utkání základní skupiny.

30

První poločas skončil.

30

Felix Niklas Claar přeci jen našel prostor na střední spojce a podstřelem dostal Švédy v závěru poločasu do vedení.

30

Česká obrana nepouští hosty ke střelbě.

29

Andreas Miroslav Palicka náramně vychytal Čípa!

29

Švédové na hraně pasivity ztratili míč po chybě v kombinaci.

29

Mrkva drží naděje hráčů v červených dresech další chycenou střelou.

28

28

Patzel byl při zakončení zblokován.

27

Tomáš Piroch znovu fantastický v útoku. Další gól českého mladíka!

27

Niclas Ekberg byl naprosto osamocen na pravé straně hřiště a v zakončení se nemýlil.

26

Švédští házenkáři vytlačili Čechy od brankoviště.

25

Emil Mellegärd si nepřišel na Tomáše Mrkvu, jenž vytáhnul proti levému křídelníkovi skvělý zákrok nohou.

25

Tomáš Piroch se prosadil z pravé spojky.

24

Albin Lagergren neměl kolem sebe žádného z bránících hráčů a parádně zakončil k pravé tyči.

24

Útočný faul Pirocha kazí českou akci.

23

Vyloučení v týmu Česko (Václav Franc).

23

Ani teď nenašel Sandell recept na Mrkvu.

22

Vyloučení v týmu Švédsko (Hampus Wanne).

22

Tomáš Piroch se i přes faul Wanneho protlačil do zakončení a srovnal skóre.

22

Tomáš Mrkva výborně vykryl Sandella.

22

Vojtěch Patzel napřáhnul z devíti metrů a propálil Paličku u pravé tyče.

21

Lukas Sandell je na pravé spojce prozatím nezastavitelný! Již čtvrtý gól pro tohoto hráče.

20

Vyloučení v týmu Švédsko (Fredric Pettersson).

20

Vít Reichl byl velmi důrazný na centru a i z krkolomné pozice dokázal vsítit branku.

20

Jonathan Carlsbogärd vypálil opravdu tvrdě z hranice devítky a navyšuje vedení na rozdíl dvou branek.

19

Čeští házenkáři skvělě brání Švédy na spojkách.

19

Tomáš Piroch předvedl famózní technické zakončení v pádu a snížil stav utkání.

18

Vyloučení v týmu Švédsko (Eric Johansson).

17

Lukas Sandell zužitkoval ztráty Česka a z protiútoku se prosadil svižnou střelou.

17

Niclas Ekberg se prosadil z pravého křídla na zadní tyč. Mrkvovi prolétl míč jen těsně kolem nohou.

16

Tomáš Číp zavěsil míč pod břevno a srovnává skóre.

15

Jonathan Carlsbogärd využil dokonale volného prostoru na levé spojce a v přesilové hře dostává Švédy do vedení.

14

Vyloučení v týmu Česko (Stanislav Kašpárek).

14

Jakub Hrstka převzal parádní pass od Pacla a pohotově zakončil mezi nohami a tyčí švédského gólmana.

13

Lukas Sandell výborně pracuje na pravé straně. Další jeho akce končí úspěšně.

12

Leoš Petrovský i s trochou štěstí dostal míč za záda Paličky.

12

Jim Gottfridsson se znovu protáhl ze střední spojky do zakončení.

12

Obranná fáze obou týmu je prvotřídní. Za 11 minut jsme stále viděli pouze čtyři branky.

11

Žlutá karta pro tým Švédsko (Oscar Bergendahl).

10

I Švédové ukazují, jak kvalitní a pevná dokáže být jejich obrana.

9

Klímova rána z devíti metrů trefila pouze pravou tyč.

9

Vyloučení v týmu Česko (Dominik Solák).

9

Lukas Sandell zamířil i přes tlak obrany svou levačkou přesně k tyči.

8

Andreas Miroslav Palicka si velmi dobře pohlídal ránu Soláka na středu branky.

7

Jakub Hrstka přeci jen našel prostor, kudy dostat míč do branky Švédů z levého křídla.

7

Jim Gottfridsson přestřeluje bránu, kterou chrání Tomáš Mrkva!

5

A Tomáš Mrkva také skvělý v brankovišti.

5

Andreas Miroslav Palicka vytáhl parádní zákrok proti Klímovi.

4

Vidíme velmi tvrdou hru v české obraně, která nechce pustit hráče ve žlutém k zakončení.

3

Petrovský po technické chybě vrátil míč do rukou švédským házenkářům.

3

Jim Gottfridsson prošel přes dva hráče a z pozice centra propálil Mrkvu.

2

Sandell faulován na hranici brankoviště, Švédi pokračují v útoku.

1

Stanislav Kašpárek našel prostor u levé tyčky, a přes nohu Paličky protlačil míč do branky.

1

Češi mají první útok v tomto utkání.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Mrkva, Š. Mizera – Jakub Hrstka, Bečvář, Jurka, Piroch, Kašpárek, Reichl, Babák, Číp, Petrovský, Vančo, Klíma, V. Patzel, Solák, Franc.

Švédsko: Johannesson, Palicka – Carlsbogärd, Mellegärd, F. Möller, Ekberg, Wanne, F. Pettersson, Claar, Lagergren, Gottfridsson, Bergendahl, Sandell, Johansson, Wallinius, Chrintz.

Klíčový zápas o postup do hlavní části EHF EURO 2022. To bude utkání mezi Českem a Švédskem, které se odehraje v Bratislavě. Oba soupeři mají na svém kontě jedno vítězství a po dvou bodech. Češi na úvod o dvě branky podlehli Španělsku (26:28), ale zvládli duel s Bosnou a Hercegovinou (27:19). Švédsko se Španělskem prohrálo o čtyři branky (28:32) a Bosnu a Hercegovino porazilo vysoko (30:18). Zatímco Švédsku by stačil nerozhodný výsledek, Češi musejí zvítězit a brát oba body.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.