To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Utkání sledovalo 216 diváků.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Ondřej Vítovec (Česko) a Ole Mossin Olesen (Norsko).

Utkání je u konce a český tým se může začít radovat z přímého postupu do čtvrtfinále turnaje. Poslední třetina byla hodně bojovná, přibylo tvrdých soubojů a nervozity, naopak ubylo pohledných akcí. V závěru se Norsku povedlo snížit po gólech Ole Martina Janssona a Ole Mossina Olesena, na víc už ale neměl skandinávský tým čas a při hře bez gólmana navíc inkasoval z hole Jakuba Grubera. Po výsledku 7:3 je Česko na druhém místě tabulky a ve čtvrtfinále se utká s lepším z dvojice Lotyšsko – Kanada. Norsko končí ve skupině na třetím místě a musí do osmifinále proti Polsku.

Konec zápasu.

59:36

Závěrečné okamžiky se odehrávají před Bauerem, Norsko se ještě snaží o korekci skóre.

58:39

Česko právě vstřelilo branku!
Norové pokračovali ve hře bez brankáře, ztratili však míček, do protiakce levou stranou se dostal JAKUB GRUBER a přes obránce se mu povedlo trefit prázdnou branku. Upravil tak na 7:3. Bez asistence.

58:25

Norsko právě vstřelilo branku!
Hra v šesti přináší své ovoce, když po kombinaci a přihrávce na pravou stranu vystřelil OLE MOSSIN OLESEN a od Bauerova lokte se míček odrazil do sítě – 6:3. Asistence: Daniel Gidske.

57:30

Norové hrají v šesti, Jelsnes je na střídačce.

56:45

Norsko mělo další šanci po střele z levé strany, Bauer míček neudržel, hráči v červeném ale z bezprostřední blízkosti nedokázali míček dorazit!

56:13

Norové přesilovku využívají a úspěšným střelcem byl OLE MARTIN JANSSON, který dostal přihrávku na střed a střelou z první do spodní části branky našel mezírku v Bauerově postoji – 6:2. Asistence: Ole Mossin Olesen.

55:39

Česká čtveřice vyhodila míček přes celou palubovku, je tu tak krátká možnost na oddech.

55:16

Prudká rána od Gidskeho, chybělo tomu více přesnosti.

54:43

Bude se vylučovat a tentokrát to bude na české straně. Dvě minuty za sekání dostal Filip Langer.

53:50

Hra ve středu hrací plochy, teď to není zrovna přehlídka krásného florbalu.

52:46

Šindler měl trochu prostoru na pravé straně, bekhendem se snažil najít spoluhráče na brankovišti, ten byl ale pokrytý a bylo po možné šanci.

51:40

Pouze vyhozený míček od českého celku, tahle dlouhá rozehrávka se vůbec nevydařila.

50:46

Forman neměl prostor pro průnik zpoza branky do lepší pozice, rozehrál tak až na půlku. Český tým pokračuje v kombinaci.

49:55

Z pravé strany se přes obránce natlačil ke střele Joachim Terjesen, křížnou ranou ale Bauerovu branku minul o poměrně velký kus.

49:23

Z levé strany zakončoval Langer, branku o kousek minul.

49:06

Hra teď ztratila tempo, na palubovce naopak přibylo nervozity a osobních soubojů.

48:31

Jiří Besta v plné rychlosti schytal od Hjemgarda nepříjemný strom, i tohlr bude bez trestu.

48:01

Havlas si vyběhl před branku, ale nenašel v Jelsnesově postoji mezírku na střelu. Následně se před gólmanem strhla krátká potyčka, postrkování ale rozhodčí nechali bez trestů.

47:05

Langer nesmyslně rozehrával u vlastní branky a byla z toho najednou šance Norska. Bauer tak na brankové čáře musel vytáhnout další povedený zákrok.

46:41

V souboji dvou dvanáctek doslova zboural Pedersen u mantinelu Filipa Formana. Pokračuje se ve hře.

45:59

Rychlý brejk Norska, křížná příhra mířila na Olesena, ten ale zblízka zase na Bauera nevyzrál.

44:44

Český tým pokračuje ve své převaze počet střel se už blíží padesátce!

43:56

A už je Norsko v plném počtu, tohle byla vůbec první nevyužitá přesilovka českého celku na šampionátu.

43:40

Jelsnes vyrazil střelu z úhlu, přesilovka se pomaličku blíží ke svému konci.

43:07

Marek Beneš vystřelil mimo, tlak českého celku ale pokračuje.

42:20

Ondrušek zakončil svým švihem pouze do clonícího hráče, Norové pak vyhodili.

41:56

Další přesilovka pro český tým, dvě minuty za nedovolené vrážení dostal Marius Pedersen.

41:23

Šimek si už šteloval míček na střelu, ten mu ale přeskočil čepel.

40:32

Gidske posunul míček na Kronberga, ten ihned zakončoval, Bauer se ale roztáhl na brankovišti a střelu zastavil.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:02.

Čtyřicet minut hry je za námi a vypadá to, že o vítězi by mohlo být rozhodnuto. Český tým pokračoval ve své převaze i ve druhé třetině, netrvalo dlouho a přidal další branky. Postupně se trefili David Šimek, Tom Ondrušek a Adam Delong a až za stavu 5:0 se ke slovu dostali i Norové. Po pěkně kombinaci se zblízka trefil Patrick Hjemgard a dal zatím jediný úspěch skandinávského celku. Poslední slovo v této části hry však měli svěřenci Petriho Kettunena a ve 39. minutě upravil na současných 6:1 Filip Langer.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:40

Vypadá to, že druhá třetina se už dohraje v naprostém klidu, ani jeden celek se už nikam nežene.

38:56

Přesilovka je využitá a Česko vede o čtyři branky. O gól se z pravé strany postaral FILIP LANGER, když zpracoval pas přes celou šíři palubovky a z první překonal Jelsnese, který se nestačil přemístit – 6:1. Asistence: Josef Rýpar.

38:16

Přes obránce zakončoval Kisugite, jeho švih byl zablokován a míček se k Jelsnesovi nedostal.

37:24

Už se pískalo a na trestnou lavici míří Patrick Hjemgard s dvouminutovým trestem za nedovolené vrážení.

36:50

Bude se vylučovat na norské straně, Česko má zatím ponechanou výhodu.

35:58

Gronli nezpracoval divokou přihrávku, míček skončil mimo hrací plochu.

34:34

Trochu se nám i přitvrdilo, po palubovce se sklouzl Hjemgard, rozhodčí však zatím dávají hře docela dost volnosti.

33:58

Vzápětí se přerušovala hra, neboť po souboji zůstal ležet Dominik Beneš a zvedl se až s pomocí týmového lékaře. Vypadá to na zranění kotníku.

33:55

Hraje se teď nahoru a dolů, Jelsnes musel vykopávat prudkou střelu ze středu hřiště.

33:01

Signál se Norsku vůbec nevyvedl, vysoký oblouček skončil v rukách brankáře Bauera.

32:59

Akce Norska skončila na levé straně, Olesen však byl faulován a je tu volný úder.

31:57

Kombinace před Jelsnesem, míček pro tuto chvíli skončil mimo hrací plochu.

30:47

O okamžitou odpověď se snažili Delong se Šimkem, u branky však byli zablokováni.

30:11

No a dočkávají se i gólu. Po krátkém víření u Bauera přilétla přihrávka z rohu na PATRICKA HJEMGARDA, ten se odpoutal od svého strážce a zblízka překonal českého brankáře – 5:1. Asistence: Ketil Kronberg.

29:50

Po minutách, kdy český tým vládl palubovce, se tu teď předvádí i Norové.

28:17

Pátý gól českého celku. Na pravé straně měl až mnoho volného prostoru ADAM DELONG, ten si naběhl do ideálního úhlu a křížnou střelou překonal Jelsnese – 5:0. Asistence: Dominik Beneš.

27:18

Bauer moc práce nemá, ale pokud se k němu soupeř dostane, tak je to nebezpečné. Na brankoviště se cpal Kvisnik, gólman Česka zakročil nohou.

26:41

Přihrávka na střed na Grubera, ten se s tím nepáral a hned střílel. Prudký pokus skončil nad brankou Norska.

25:47

Český tým se teď drží zásady, že nejlepší obranou je útok a zase tu máme tlak před norským gólmanem.

24:32

A z tlaku přichází další gól. Po souboji u mantinelu přišla přihrávka ke středu, kde byl nachystán TOM ONDRUŠEK a ten pohotovým švihem trefil horní růžek Jelsnesovy branky – 4:0. Asistence: Ondřej Vítovec.

24:22

Česko se opět tlačí před Jelsnese.

23:09

Třetí úder českého týmu. Nenápadná, ale poté rychlá kombinace vyvrcholila přihrávkou na nepokrytého DAVIDA ŠIMKA, ten si položil gólmana a z bekhendu zasunul za brankovou čáru – 3:0. Asistence: Martin Kisugite.

21:48

Zasahoval i Bauer a to proti bekhendu zblízka. Míček se mu povedlo vyrazit k rohu.

20:49

První střela druhé třetiny, na Jelsnese ji z levé strany vyslal Langer.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:22.

Je za námi první třetina, ve které jsme ze začátku sledovali dobývání norské obrany. Poté už český tým našel recept a na konci deváté minuty vymetl šibenici Jelsnesovy branky Marek Beneš. Druhý gól pak v 11. minutě přidal Jakub Gruber a společně tak zařídili stav 2:0. Norsko se probralo až ke konci třetiny, kdy se několikrát dostalo na dostřel, Olesen byl blizoučko snížení, nicméně Lukáš Bauer zatím gól neinkasoval.

20:00

První třetina skončila.

19:55

Ještě jedna šance českého celku, z první se do míčku opřel Kisugite, vůbec mu to ale nesedlo a skončilo to vysoko nad brankou.

19:13

Sražená střela na druhé straně, míček je v rohu a v držení hráčů Česka.

18:12

Teď měl ale snížení na holi Ole Mossin Olesen, byl sám před Bauerem, ale zblízka nedokázal sklepnout míček za jeho záda!

17:55

Pěkná kombinace Norska středem, poslední pas byl ale navíc a míček skončil na zadním mantinelu.

16:54

Lépe se vedlo Němečkovi, ten mohl z dálky zakončit, přes houštinu těl ale Jelsnese neohrozil.

16:36

Pokus o rozehru po mantinelu, Šimek byl ale na pravé straně dobře pokrytý a neměl nárok se vůbec dostat do nějaké pozice.

15:41

Jelsnes vzdal myšlenku na dlouhou rozehru vyhozením a pouze posunul na Wallina. Ten si zatím prohlíží, kdo z jeho spoluhráčů je volný.

14:55

Norové se vymotali z vlastní poloviny, když nějaký čas byli pod velkým tlakem a nemohli se dostat z rohu palubovky.

13:58

Po střele z dálky si ale musel dát Bauer velký pozor na Olesenovu dorážku, zakročil na brankovišti a udržel čistý štít.

13:34

Zprava se do akce hrnul Marek Beneš, tentokrát byl ale vytlačen za branku a sám se za malou chvíli dopustil porušení pravidel.

12:40

Je to teď florbal na jednu branku, na tu norskou, tlak Česka narůstá.

11:56

Ondrušek už mohl po rychlé kombinaci zakončovat, rozhodl se ale pro příhru na levou stranu a akci tím trochu přibrzdil.

11:11

Norové teď odpadají a český tým se bez větších problémů dostává do střeleckých pozic.

10:27

No vida, je tu druhý gól! Český tým si na půlce vybojoval míček, předvedl belskovou kombinaci s příhrou na osu hřiště a JAKUB GRUBER zakončoval přesně. Jelsnes neměl nárok a je to 2:0. Asistence: Mikuláš Krbec.

09:44

Norsko se samozřejmě hned hrne do útoku a snaží se srovnat, obrana v bílém pracuje na výbornou.

08:58

Český tým jde do vedení! Na pravé straně dostal od Norů prostor MAREK BENEŠ, ten toho využil, vylepšil si úhel a svou ranou vymetl horní růžek Jelsnesovy branky – 1:0. Asistence: Ondřej Vítovec

08:07

Česko se tlačí do útoku, musí si ale dávat pozor při návratech. Do lehce rozhozené obrany pronikal Lundgren a Kisugite k němu musel přistoupit v opravdu rychlém tempu.

07:15

Rychlý protiútok Norska a byla z toho táhlá střela z pravého křídla. Tu blokoval Delong.

06:08

Po obléhání norského brankoviště vystřelil přes obránce Němeček, jeho rána byla sražena mimo hrací plochu.

05:02

Po Formanově chybě v rozehrávce se k míčku dostal Pedersen a rázem z toho byla nebezpečná situace. Beneš musel poprvé opravdu vážně zasahovat.

04:03

Gidske střílel z pravé strany, Bauer byl u své tyčky připraven a míček vyrazil.

03:21

Pěkná přihrávka před branku, tam ale míček poskočil a Jelsnes byl nakonec bez práce.

02:41

Po Rýparově zákroku upadl Hamrin, dle sudích to ale nebylo nedovolené a pokračuje se ve hře.

01:52

Forman podnikl výpad pravou stranou, na střelu to ale nebylo a musel tak rozehrávat do druhé vlny.

01:11

Trochu rozháraná rozehra Česka, nakonec se ale Besta s D. Benešem dokázali dostat na útočnou polovinu.

00:04

Hned po úvodním buly přilétla na Jelsnesovu branku střela, tohle byl rychlý úvod českého celku.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Česko: Bauer (Martin Beneš) – Vítovec, Němeček, D. Beneš, Besta, Kisugite, Gruber – Marek Beneš, Langer, Rýpar – Delong, Šindler, Ondrušek (C) – Šimek, Forman, Krbec – Punčochář, Havlas, Hemerka.
Trenér: Petri Kettunen

Norsko: Jelsnes (Halvorsen) – Hjorth, Gronli, Kvisnik, Normann, Wallin, Lundgren, Vestby – Kronberg, Hamrin, Hjemgard – Olesen, Gidske (C), Lindgjerdet – Gjodalstuen, Terjesen, Pedersen – Jansson.
Trenér: Andreas Elf

Rozhodčí: Ismail, Rosayro.

Oba celky jsou již na palubovce, zní hymny, poté už začne samotný zápas.

Zápas v Helsinki Ice Hall začne v 18:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Česko – Norsko

Dnešní duel bude soubojem o druhé místo v tabulce a tím pádem o přímý postup do čtvrtfinále světového šampionátu. Český tým vstoupil do MS skvěle, rozbil Německo 11:0 a připravil si pohodu do utkání proti Švýcarsku. To však tým trenéra Kettunena nezvládl podle představ, skórovali pouze Beneš s Němečkem a jelikož soupeř dal o dva góly více, Česko padlo 2:4.

Norové skupinu zahájili proti Švýcarsku srdnatě vzdorovali a po dvou třetinách prohrávali pouze o gól. Ve třetí dvacetiminutovce ale Švýcaři zabrali, dali další tři góly a vyhráli nakonec 7:5. Norové si pak svou naději na druhé místo vybojovali v nedělním utkání proti Německu, kdy měli skvělou první třetinu a čtyřgólový náskok pak týmu stačil. Po výsledku 7:4 je nyní na třetím místě tabulky.

Dobrý podvečer u dalšího zápasu MS ve florbalu mužů. Společně se podíváme na utkání skupiny B mezi Českem a Norskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.